Portugalia. Nielegalny hazard w regionie Algarve

W Aktualności DNIA
- Updated

Portugalski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ekonomii (ASAE) wszczął 11 postępowań wymierzonych w nielegalny hazard w turystycznym regionie Algarve. Dodatkowo skonfiskował materiały o wartości około 65 000 EUR, donosi portugalski tygodnik The Portugal News.

W wydanym dla mediów oświadczeniu ASAE podało, że w wyniku operacji „Roulette Algarvia”, która miała miejsce na początku sierpnia br., oskarżonych zostało 12 osób zamieszanych w nielegalną działalność hazardową. Sprawa ma związek z urządzaniem gier hazardowych poza legalnymi, autoryzowanymi lokalizacjami.

Podczas akcji służb skonfiskowany został sprzęt wykorzystywany do nielegalnego hazardu (zatrzymano między innymi 16 kół do ruletki) oraz około 1700 euro w gotówce. Suma zabezpieczonych materiałów osiągnęła wartość 65 000 euro.

Działania związane z postępowaniem egzekucyjnym prowadzonym przez Krajową Jednostkę ds. Informacji Kryminalnej i Dochodzeń (UNIIC) były wspierane przez służby odpowiadające za regulacje i kontrolę gier hazardowych.

Władze portugalskie informują, iż wszczęto jedenaście postępowań karnych „w sprawie niezgodnego z prawem wykorzystywania i uprawiania gier losowych, nielegalnego urządzania zakładów sportowych na szczeblu terytorialnym oraz nieuczciwego hazardu.”. Natomiast kolejne cztery postępownia zostały wszczęte „z powodu braku zezwolenia na wykorzystywanie związanego z tym sportu i gier losowych.”

Foto. stefy89

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu