Portugalia. Nielegalny hazard w regionie Algarve

W Aktualności DNIA
- Updated

Portugalski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ekonomii (ASAE) wszczął 11 postępowań wymierzonych w nielegalny hazard w turystycznym regionie Algarve. Dodatkowo skonfiskował materiały o wartości około 65 000 EUR, donosi portugalski tygodnik The Portugal News.

W wydanym dla mediów oświadczeniu ASAE podało, że w wyniku operacji „Roulette Algarvia”, która miała miejsce na początku sierpnia br., oskarżonych zostało 12 osób zamieszanych w nielegalną działalność hazardową. Sprawa ma związek z urządzaniem gier hazardowych poza legalnymi, autoryzowanymi lokalizacjami.

Podczas akcji służb skonfiskowany został sprzęt wykorzystywany do nielegalnego hazardu (zatrzymano między innymi 16 kół do ruletki) oraz około 1700 euro w gotówce. Suma zabezpieczonych materiałów osiągnęła wartość 65 000 euro.

Działania związane z postępowaniem egzekucyjnym prowadzonym przez Krajową Jednostkę ds. Informacji Kryminalnej i Dochodzeń (UNIIC) były wspierane przez służby odpowiadające za regulacje i kontrolę gier hazardowych.

Władze portugalskie informują, iż wszczęto jedenaście postępowań karnych „w sprawie niezgodnego z prawem wykorzystywania i uprawiania gier losowych, nielegalnego urządzania zakładów sportowych na szczeblu terytorialnym oraz nieuczciwego hazardu.”. Natomiast kolejne cztery postępownia zostały wszczęte „z powodu braku zezwolenia na wykorzystywanie związanego z tym sportu i gier losowych.”

Foto. stefy89

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu