Portugalia. Nielegalny hazard w regionie Algarve

W Aktualności DNIA
- Updated

Portugalski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ekonomii (ASAE) wszczął 11 postępowań wymierzonych w nielegalny hazard w turystycznym regionie Algarve. Dodatkowo skonfiskował materiały o wartości około 65 000 EUR, donosi portugalski tygodnik The Portugal News.

W wydanym dla mediów oświadczeniu ASAE podało, że w wyniku operacji „Roulette Algarvia”, która miała miejsce na początku sierpnia br., oskarżonych zostało 12 osób zamieszanych w nielegalną działalność hazardową. Sprawa ma związek z urządzaniem gier hazardowych poza legalnymi, autoryzowanymi lokalizacjami.

Podczas akcji służb skonfiskowany został sprzęt wykorzystywany do nielegalnego hazardu (zatrzymano między innymi 16 kół do ruletki) oraz około 1700 euro w gotówce. Suma zabezpieczonych materiałów osiągnęła wartość 65 000 euro.

Działania związane z postępowaniem egzekucyjnym prowadzonym przez Krajową Jednostkę ds. Informacji Kryminalnej i Dochodzeń (UNIIC) były wspierane przez służby odpowiadające za regulacje i kontrolę gier hazardowych.

Władze portugalskie informują, iż wszczęto jedenaście postępowań karnych „w sprawie niezgodnego z prawem wykorzystywania i uprawiania gier losowych, nielegalnego urządzania zakładów sportowych na szczeblu terytorialnym oraz nieuczciwego hazardu.”. Natomiast kolejne cztery postępownia zostały wszczęte „z powodu braku zezwolenia na wykorzystywanie związanego z tym sportu i gier losowych.”

Foto. stefy89

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu