Portugalia. Wielu klientów wciąż wybiera offshore

W Aktualności DNIA
- Updated

Według najnowszej ankiety przeprowadzonej przez portugalskie stowarzyszenie hazardu online (APAJO), ponad połowa portugalskich graczy uprawia hazard online za pośrednictwem nielegalnych stron internetowych bez licencji.

Badanie wykazało, że 56% graczy obstawia zakłady równocześnie na licencjonowanych i zakazanych stronach internetowych. Około 6% graczy obstawia wyłącznie za pośrednictwem nielegalnych stron internetowych, a 44% wszystkich użytkowników korzysta wyłącznie z witryn licencjonowanych przez tamtejszy organ regulacyjny – Serviço Regulação e Inspeção de Jogos do Turismo de Portugal (SRIJ).

Pomimo wysokiego odsetka graczy korzystających zarówno z nielicencjonowanych, jak i licencjonowanych stron, prezes APAJO Gabion Oliveira podkreśliła fakt, że 44% graczy stawia wyłącznie na licencjonowane strony i wskazuje na „bardzo korzystną ewolucję” rozwoju rynku portugalskiego.

„To pozytywny znak, chociaż uważamy, że w Portugalii wciąż jest wiele do zrobienia w zakresie zwalczania nielicencjonowanych gier hazardowych online” – dodaje Oliveira.

Badacze przeprowadzili 609 wywiadów z portugalskimi graczami, w tym z 509 mężczyznami, a 100 kobietami.

Dwadzieścia procent ankietowanych osób zarejestrowało się u operatora w 2018 r., przy czym 52% tych graczy zrobiło to w licencjonowanej firmie. Wśród konsumentów zarejestrowanych w pierwszej połowie tego roku, prawie 70% zarejestrowało się tylko na licencjonowanych platformach.

Na podstawie badania szacuje się, że 62,5% graczy wydaje miesięcznie mniej niż 50 EUR na legalne gry online.

Portugalski regulowany rynek gier online pobił rekordowy przychód z gier drugi kwartał z rzędu. Licencjonowani operatorzy wygenerowali łączną sumę 48,3 mln euro GGR w 2Q 2019 r.

W połowie roku legalni operatorzy w Portugalia wygenerowali więcej przychodów z gier niż w całym 2018 r. 95,6 mln EUR zgłoszono w pierwszym i drugim kwartale 2019 r. przewyższa o 16,7 mln EUR przychody uzyskane w całym ubiegłym roku.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu