Portugalski rynek również szybko rośnie

W Aktualności DNIA
- Updated

Kolejny regulowany europejski rynek hazardowy odnotowuje solidny wzrost. Po Hiszpanii i Francji dobre wieści dochodzą z Portugalii.

W pierwszym kwartale 2019r. GGR wygenerowany z gier hazardowych online wzrósł o 44% rok do roku, wynika z nowych danych opublikowanych przez portugalskiego regulatora SRIJ.

GGR Q1 2019 r. osiągnął poziom 47,3 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 15 mln euro w stosunku do 32,9 mln euro zgłoszonych w Q1 2018 roku.

W przeciwieństwie do poprzednich kwartałów, gry online wzrosły o największą kwotę, wzrastając o 45% r/r do 22,5 mln EUR.

Zakłady sportowe wzrosły o 42,6% r/r do 24,8 mln EUR w porównaniu do 17,4 mln EUR z Q1 2018 r.

SRIJ wysłał 49 listów do nielegalnych operatorów, żądając od nich zaprzestania oferowania gier hazardowych portugalskim graczom bez licencji i zablokował dostęp do stron internetowych 30 operatorów online w pierwszym kwartale 2019 roku.

Trzy dodatkowe licencje zostały przyznane w pierwszym kwartale 2019 r.: Luckia, 888 Holdings i Betano.

Liderem portugalskiego rynku online jest Betclic, który od 1 lipca oferuje również swoje usługi w Polsce.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu