Portugalski rynek również szybko rośnie

W Aktualności DNIA
- Updated

Kolejny regulowany europejski rynek hazardowy odnotowuje solidny wzrost. Po Hiszpanii i Francji dobre wieści dochodzą z Portugalii.

W pierwszym kwartale 2019r. GGR wygenerowany z gier hazardowych online wzrósł o 44% rok do roku, wynika z nowych danych opublikowanych przez portugalskiego regulatora SRIJ.

GGR Q1 2019 r. osiągnął poziom 47,3 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 15 mln euro w stosunku do 32,9 mln euro zgłoszonych w Q1 2018 roku.

W przeciwieństwie do poprzednich kwartałów, gry online wzrosły o największą kwotę, wzrastając o 45% r/r do 22,5 mln EUR.

Zakłady sportowe wzrosły o 42,6% r/r do 24,8 mln EUR w porównaniu do 17,4 mln EUR z Q1 2018 r.

SRIJ wysłał 49 listów do nielegalnych operatorów, żądając od nich zaprzestania oferowania gier hazardowych portugalskim graczom bez licencji i zablokował dostęp do stron internetowych 30 operatorów online w pierwszym kwartale 2019 roku.

Trzy dodatkowe licencje zostały przyznane w pierwszym kwartale 2019 r.: Luckia, 888 Holdings i Betano.

Liderem portugalskiego rynku online jest Betclic, który od 1 lipca oferuje również swoje usługi w Polsce.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu