Portugalskie GGR wzrosło w III kwartale o 39%

W Aktualności DNIA
- Updated

Dwucyfrowe wzrosty odnotowano w Portugalii w obu kluczowych obszarach rynku internetowego hazardu.

Przychody brutto z gier (GGR) z regulowanego portugalskiego rynku hazardowego wzrosły o 39,1% rok do roku w III kwartale 2019 r. osiągając poziom 54 mln EUR. Najnowsze dane na ten temat opublikował portugalski organ nadzoru (SRIJ).

SRIJ poinformowała, że GGR kasyn online wzrósł w stosunku rok do roku o 45,2% – do 28,2 mln euro, co stanowi wzrost o 8,8 mln euro w porównaniu do przychodów w analogicznym okresie 2018 r.

Portugalscy gracze postawili w trzecim kwartale 2019 r. na stronach kasyn online 741,5 mln €, co oznacza wzrost o 33,8% w stosunku do stawek w trzecim kwartale 2018 r.

Przychody z zakładów sportowych również gwałtownie się zwiększyły. Rynek odnotował tu wzrost o 33% rok do roku – do kwoty 25,9 mln EUR, co stanowi wzrost o 6,5 mln EUR w stosunku do GGR w tym samym okresie 2018 r. Łączna kwota stawek wpłaconych przez graczy w III kwartale 2019 r. to 114 mln EUR, co oznacza wzrost o 26,5% rok do roku.

Co warte zauważenia, aż 77,5% zakładów sportowych zostało postawionych na piłkę nożną, 16,9% na tenis, a tylko pozostałe 5,6% na inne sporty.

Jak informuje portugalski regulator, w trzecim kwartale 2019 r. około 149 000 nowych graczy zarejestrowało się na stronach portugalskich operatorów gier hazardowych online. Stanowi to wzrost o aż 78% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r. W sumie, w komentowanym okresie, zakłady u operatorów internetowych zakładów sportowych postawiło ok. 354 000 osób.

Urzędnicy SRIJ informują, że w trzecim kwartale wysłali 24 powiadomienia do operatorów działających w Portugalii nielegalnie, wzywając ich do zaprzestania obsługi graczy portugalskich. Zablokowano również możliwość gry u dostawców usług internetowych 12 nielicencjonowanych witryn.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu