Powiązanie loot boxów z problemem hazardowym

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowe badanie opublikowane w naukowym czasopiśmie internetowym PLOS One stwierdziło bardzo silny związek pomiędzy wydawaniem pieniędzy na skrzynki zawierające wirtualne przedmioty a problemem hazardowym.

 Wyniki wskazują, że osoby, które wydają więcej pieniędzy na loot boxy, są również bardziej narażone na to, że nie będą w stanie kontrolować swoich nawyków hazardowych.

Naukowcy przebadali 1172 graczy, którzy ukończyli badania psychologiczne dotyczące problemowego hazardu i wydatków na skrzynki z łupami.

Badanie jest powtórzeniem wyników wcześniejszych testów przeprowadzonych przez Zendle i opublikowanych w 2018 r. Badanie to, w którym przeanalizowano 7422 graczy, wykazało, że ludzie z poważniejszymi problemami z hazardem wydają więcej na loot boxy.

fot. Nhu Nguyen / unsplash

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu