Nowe wieści z Brazylii

W Aktualności DNIA
- Updated

Rząd brazylijski ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące przyszłego systemu regulującego rynek zakładów sportowych w tym kraju. Potwierdził między innymi, że operatorzy będą płacić roczną stawkę podatkową w wysokości 1% od obrotu.

Zgodnie z zaproponowanym przez Ministerstwo Gospodarki rozwiązaniem, operatorzy będą ponadto zobowiązani do uiszczenia jednorazowej opłaty licencyjnej w wysokości 3 mln BRL  (ok. £600,000) za licencję, która wydawana będzie na dziewięcioletni okres. Przedsiębiorcy z branży zobowiązani również będą do uiszczania comiesięcznych opłat, w wysokości uzależnionej od kanału dystrybucji, w którym będą działać.

Sprzedawcy detaliczni zakładów sportowych zapłacą co miesiąc 20 000 BRL (ok. 4000 £), podczas gdy firmy bukmacherskie działające online mają być zobowiązane do uiszczenia wyższej opłaty miesięcznej, w wysokości 30 000 BRL (ok. 6000 £). Firmy działające w obu kanałach jednocześnie, będą zaś musiały uiszczać miesięczną opłatę w wysokości 45 000 BRL (9 000 £).

Podczas ostatniego procesu konsultacji pojawiły się wezwania do nałożenia podatku od GGR, a nie na generowane obroty. Rząd brazylijski twierdzi jednak, że 1% podatek od obrotu będzie zasadniczo odpowiadał stawce podatkowej wynoszącej od 5% do 7% GGR i nadal będzie na akceptowalnym poziomie dla wszystkich stron.

Oprócz przedstawienia szczegółów podatkowych i dotyczących kwestii licencjonowania, Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że wszyscy licencjonowani operatorzy będą zobowiązani do utrzymywania obowiązkowej rezerwy finansowej, w wysokości 6 mln BRL $ (ok. 1,2 mln £).

Szczegóły procedur dotyczących sankcji, które mają być przewidziane wobec operatorów nielicencjonowanych, nie zostały potwierdzone z uwagi na potrzebę zmiany brazylijskiego kodeksu karnego. Obecnie bowiem obowiązujący kodeks nie uwzględnia tego typu przestępstw.

Dodajmy, że rząd brazylijski otrzymał dotąd ponad 1800 odpowiedzi w ramach procesu konsultacji.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu