Prezydent Meksyku przeciwny nowym kasynom

W Aktualności DNIA
- Updated

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador zapowiedział, że w kraju wprowadzone zostaną nowe ograniczenia dotyczące segmentu kasyn. Przekazał swoim urzędnikom wytyczne, zgodnie z którymi podczas jego kadencji nowe licencje dla kasyn nie będą zatwierdzane, dowiadujemy się z portalu Focus Gaming News.

Meksykański rząd ogłosił również, że wzmocniona zostanie kontrola nad całą branżą hazardową. Prezydent poinformował o swoich zamiarach podczas spotkania z przedstawicielami kasyn, które miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia. W oficjalnym spotkaniu uczestniczyła także Julio Scherer, radca prawny w kancelarii prezydenta. Podkreślenia wymaga, iż celem meksykańskich władz nie jest likwidacja branży hazardowej, a jej większa kontrola i reforma, dzięki której będzie przynosiła większe kwoty do budżetu państwa.

W ramach inicjatywy na rzecz poprawy świadomości odpowiedzialnego hazardu w kraju, doszło nawet do spotkania w Panamie, gdzie meksykańskie organy regulacyjne dzieliły się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Regulatorzy omawiali przepisy podatkowe, stawiając tezę, iż powinny być skonstruować w taki sposób aby pobudzić lokalną gospodarkę. Oba kraje mają zamiar wzmocnić i usprawnić swoje rynki gier hazardowych bazując na wspólnym doświadczeniu.

W ubiegłym roku przemysł gier w Meksyku wygenerował zyski, które były większe niż w przypadku wielu innych sektorów lokalnej gospodarki. Właśnie dlatego Secretaría de la Gobernación (SEGOB), czyli tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stawia sobie za cel poprawę legalnego rynku i operatorów, co ma przyczynić się do rozwoju kraju.

Foto. DacidRockDesign

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu