Pride of Nelson zwycięża w Wielkiej Warszawskiej

W Temat Dnia DNIA
- Updated

Niespodzianką, ale nie sensacją zakończyła się niedzielna Wielka Warszawska, gdy Pride of Nelson pod Michałem Abikiem wyraźnie pokonała faworyzowaną Nemezis, która przybiegła druga. Kolejne na celowniku zameldowały się Plontier i Fabulous Las Vegas. Szybkie ćwiartki (30,5-30,1-31,8-33,9 i finałowa 31,1) wykluczyły z końcowej rywalizacji prowadzącego przez większość dystansu Salasamana, któremu ewidentnie na finiszu zabrakło sił. Swoje pierwsze zwycięstwo jako trener odniósł Piotr Piątkowski, który zaledwie siedem lat temu wygrał Wielką Warszawską jako… dżokej.

Warto zwrócić uwagę, że w czołówce nie pojawił się żaden koń polskiego pochodzenia. Gonitwy najwyższych kategorii jak G1 zawsze przyciągały ze względu na pulę nagród i splendor konie z zagranicy jednak przez długie lata polskie hodowle się mocno trzymały – tym razem stało się inaczej.

Pochwalić należy z roku na rok coraz lepszą organizację Wielkiej Warszawskiej, która regularnie przyciąga ponad 10 tysięcy widzów, ale także kolejnych klientów biznesowych. Specjalne strefy PKO Banku Polskiego czy operatora zakładów bukmacherskich Betfan, wskazują na zmianę postrzegania wyścigów po zapaści lat 90-tych. Duża w tym zasługa Totalizatora Sportowego, który zaangażował spore środki w renowację służewieckiego toru, który w tym roku obchodzi swoje 80 lecie.

Wprowadzona przez spółkę Traf w lipcu br. możliwość zawierania zakładów on-line nie wpłynęła jeszcze na poziom obrotów w znaczący sposób, lecz w stosunku do lat poprzednich widać wyraźną różnicę. Nawet kilkunastu procentowe wzrosty pul podniosły atrakcyjność gry – szczególne dla bardziej doświadczonych gracz. Dobrym krokiem na pewno jest zwiększenie liczby kas z możliwością płacenia za zawieranie zakłady kartą płatniczą. Można mieć również nadzieję, że wzorem gier liczbowych Totalizatora Sportowego, będzie również wkrótce możliwa wypłata wygranych również na kartę.

Jedną z wielu ciekawostek niedzielnej gali, był występ ogiera Betfan w gonitwie  dla 2-letnich ogierów i klaczy o Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Przychówku), którego właścicielem jest znany polski strongman, a obecnie zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski. Mimo ostatniego miejsca, znawcy podkreślają, że najmłodszy w gonitwie dla 2 latków Betfan ma przysłowiowy „papier” na osiąganie dobrych wyników.

Foto. Babilkulesi

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu