Przeciwnicy hazardu w USA chcą zakazu loterii w czasie pandemii

W Aktualności DNIA
- Updated

Działająca na terenie Stanów Zjednoczonych organizacja „anty-hazardowa”, domaga się wprowadzenia 30-dniowego zakazu działalności loterii w 45 amerykańskich stanach. Powodem są obawy związane z nieodpowiednim wykorzystaniem zapomóg finansowych przez amerykańską społeczność.

Na początku tygodnia organizacja Stop Predatory Gambling (SPG) wystosowała pismo do gubernatorów 45 stanów oraz Dystryktu Kolumbii, z prośbą o natychmiastowe zawieszenie zakładów loterii na co najmniej 30 dni od momentu otrzymania przez Amerykanów zasiłków stymulacyjnych, mających na celu pomoc finansową w trudnym dla wielu okresie pandemii koronawirusa.

„Piszemy, aby wezwać do natychmiastowego zawieszenia aktywności marketingowej i sprzedaży wszystkich gier hazardowych, które oferuje państwowa loteria, dopóki nie ustąpi zamieszanie spowodowane przez koronawirusa”, brzmi treść listu napisana przez Les Bernal’a, dyrektora SPG.

Przedstawiciele Stop Predatory Gambling obawiają się, że otrzymane zapomogi zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób i zamiast służyć zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb, zostaną przeznaczone na dostępne w stanach gry hazardowe.

„Istotne, aby gry te zostały zawieszone już teraz na co najmniej 30 dni po otrzymaniu zasiłków przez amerykańskie rodziny. Powód jest prosty. Pieniądze wysyłane do rodzin są po to, aby pomóc im w zakupie jedzenia, opłaceniu czynszu lub spłacie kredytu hipotecznego – nie w dofinansowywaniu loterii państwowych”, czytamy dalej w liście.

„Istnieje mnóstwo dowodów pokazujących, że wielu naszych obywateli gra, aby zmienić swoją sytuację finansową, zwłaszcza wtedy, gdy są zdesperowani. Rządy stanowe przemieniły naród ludzi zarabiających, którzy mogliby oszczędzać, w naród zwykłych hazardzistów, którzy według naszych szacunków w ciągu ośmiu najbliższych lat stracą ponad 1 bilion dolarów na aprobowane przez rząd gry hazardowe. Co najmniej połowa z tej kwoty zostanie przegrana na loteriach państwowych. To dziś najbardziej zaniedbany problem Ameryki”.

Amerykańskieloterie obejmują między innymi losowanie jackpota, zdrapki i loterie wideo. Proponowany przez SPG zakaz miałby tymczasowo wstrzymać każdą z tych gier.Powyższe pismo jest zaadresowane do wszystkich stanów z wyjątkiem Utah, Nevady, Alabamy, Hawajów i Alaski, które na swoim terytorium nie oferują tego typu rozrywki.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu