Przemysław Bloch: Umiejętność ważenia ryzyka jest kluczowa dla menadżerów branży hazardowej

W Wywiady DNIA
- Updated
Przemysław Bloch

Już 10 stycznia Gaming 5.0 rozpoczyna nowy projekt edukacyjny Gaming Masterclass. Po niewątpliwym sukcesie uruchomionych jesienią ubiegłego roku studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, ich współtwórcy postanowili mocniej zaangażować się w działania edukacyjne na polskim rynku. Redakcja Gaming Buzz miała okazję porozmawiać z mecenasem Przemysławem Blochem, partnerem w Gaming 5.0 oraz jednym z prowadzących pierwsze warsztaty z serii Gaming Masterclass – Prawo Hazardowe: Reklama, Promocja, Sponsoring.

Gaming Buzz: Gaming Masterclass to nowy projekt. Dlaczego zaczynacie od tematyki prawa hazardowego?

Przemysław Bloch (Gaming 5.0): Przede wszystkim, to niezwykle ciekawy temat. W przypadku branży hazardowej nie sprawdza się powszechnie utarty pogląd, że prawo jest nudne. Wynika to pewnie z faktu, iż prawo hazardowe jest stosunkowo młodą gałęzią całego systemu prawa, które opisuje bardzo dynamicznie zmieniającą się i rozwijającą branżę. Dlatego mocno w ostatnich latach ewoluuje. Poza tym pamiętajmy, że to właśnie prawo opisuje ramy legalności działania w branży gier hazardowych. Jest zatem swoistą bazą, bez znajomości której działalność tym obszarze jest praktycznie niemożliwa.
Zaczynamy zatem, powiedzieć można, „u źródła”.

GB: Czy Gaming Masterclass związany jest ze studiami, które w październiku ruszyły w Akademii Leona Koźmińskiego?

PB: Śmiało możemy powiedzieć, że jest pokłosiem sukcesu studiów, które Gaming 5.0 współorganizuje z Akademią Leona Koźmińskiego. Zaskakujące, ale branża, która tylko w Polsce generuje obecnie roczne obroty w wysokości około 13 miliardów złotych, do tej pory pozostawała właściwie poza sferą zainteresowania nauki i środowiska akademickiego. Tym bardziej doceniamy otwartość Akademii na nasz pomysł. Zainteresowanie ofertą studiów było tak duże, że po prostu brakło miejsc dla wszystkich chętnych. Zaczynamy już przygotowania do kolejnej edycji. Zainteresowanie, o którym powiedziałem przed chwilą, z jednej strony bardzo nas ucieszyło, z drugiej uświadomiło, że branża hazardowa jest głodna wiedzy. Że chce się rozwijać, a ludzie w niej pracujący chcą podnosić swoje kompetencje. Stąd też pomysł aby pójść krok dalej i zorganizować serię Gaming Masterclass. Jest to zatem projekt odrębny od studiów, jednak stanowiący swoiste ich dopełnienie, czy może raczej pogłębienie w obrębie wybranych obszarów.

GB: Czym Gaming Masterclass będzie się różnić od innych szkoleń dostępnych na rynku?

PB: Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest tematyka. Pochylimy się nad ściśle określonymi kwestiami, które są niezwykle istotne dla rozwoju branży hazardowej. Na rynku chyba nie ma podobnej oferty. Po drugie, będą to zajęcia kameralne, podczas których będziemy kłaść nacisk na interakcję z uczestnikami. Po trzecie wreszcie, tworzymy płaszczyznę do nawiązania ciekawych kontaktów branżowych, co w tym biznesie jest szczególnie istotne.

GB: Czy Gaming Masterclass skierowany jest tylko do prawników?

PB: Oczywiście prawnicy, w przypadku pierwszego tematu, który poruszamy, wydają się być najbardziej naturalnymi uczestnikami spotkania. Jednak również menedżerowie, handlowcy, czy specjaliści od marketingu i PR, to ludzie, którzy w praktyce działania w branży hazardowej wciąż natykają się na regulacje i ograniczenia, jakie niosą ze sobą przepisy prawa. Uspokajam przy tym – nie będziemy używali niestrawnego, prawniczego języka. Co więcej, będziemy próbowali go tłumaczyć na polski.

GB: Gdybyś miał wskazać jedną główną korzyść dla uczestników, to co by to było?

PB: Umiejętność ważenia ryzyka, trzeba bowiem pamiętać, iż przepisy opisujące konsekwencje naruszenia prawa hazardowego często są bezlitosne.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu