Przeszkody na drodze zakładów w Kalifornii

W Aktualności DNIA
- Updated

Zakłady sportowe w Kalifornii mogą wkrótce stać się legalne. Lokalni ustawodawcy złożyli poprawkę konstytucyjną, która ma umożliwiać ich wprowadzenie w najbardziej zaludnionym stanie USA.

Dwóch senatorów z Kalifornii – Adam Gray i Bill Dodd przedstawili pierwszy projekt ustawy o zakładach, która miałaby zalegalizować segment i znacząco ograniczyć czarny rynek. Przed wejśćiem w życie przepisy muszą jednak jeszcze zostać zatwierdzone przez obywateli Kalifornii w głosowaniu ogólnostanowym.

Dzięki zalegalizowaniu zakładów sportowych możemy uniknąć niektórych problemów związanych z podziemnym rynkiem, oszustwami i uchyleniem się od płacenia podatkówpowiedział Bill Dodd.

Wszystkie inne działania związane z grami w Kalifornii podlegają przepisom zapewniającym bezpieczeństwo konsumentów. Zakłady sportowe nie powinny być traktowane inaczej – dodał Gray.

Ustawa stoi jednak przed poważnym wyzwaniem zanim stanie się obowiązującym prawem – hazard w Kalifornii jest pod kontrolą plemiennych operatorów gier, którzy będą musieli wyrazić zgodę na nowe przepisy. Chociaż niewątpliwie byliby oni zainteresowani oferowaniem zakładów sportowych, prawdopodobnie jednocześnie byliby przeciwko prywatnym firmom wchodzącym na rynek.

Kalifornia od 2008 r. próbuje zalegalizować pokera online, ale jak dotąd nie udało się pokonać przeszkody, jaką stanowi weto plemiennych operatorów.

fot. Hardik Pandya / Unsplash

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu