Przeszkody na drodze zakładów w Kalifornii

W Aktualności DNIA
- Updated

Zakłady sportowe w Kalifornii mogą wkrótce stać się legalne. Lokalni ustawodawcy złożyli poprawkę konstytucyjną, która ma umożliwiać ich wprowadzenie w najbardziej zaludnionym stanie USA.

Dwóch senatorów z Kalifornii – Adam Gray i Bill Dodd przedstawili pierwszy projekt ustawy o zakładach, która miałaby zalegalizować segment i znacząco ograniczyć czarny rynek. Przed wejśćiem w życie przepisy muszą jednak jeszcze zostać zatwierdzone przez obywateli Kalifornii w głosowaniu ogólnostanowym.

Dzięki zalegalizowaniu zakładów sportowych możemy uniknąć niektórych problemów związanych z podziemnym rynkiem, oszustwami i uchyleniem się od płacenia podatkówpowiedział Bill Dodd.

Wszystkie inne działania związane z grami w Kalifornii podlegają przepisom zapewniającym bezpieczeństwo konsumentów. Zakłady sportowe nie powinny być traktowane inaczej – dodał Gray.

Ustawa stoi jednak przed poważnym wyzwaniem zanim stanie się obowiązującym prawem – hazard w Kalifornii jest pod kontrolą plemiennych operatorów gier, którzy będą musieli wyrazić zgodę na nowe przepisy. Chociaż niewątpliwie byliby oni zainteresowani oferowaniem zakładów sportowych, prawdopodobnie jednocześnie byliby przeciwko prywatnym firmom wchodzącym na rynek.

Kalifornia od 2008 r. próbuje zalegalizować pokera online, ale jak dotąd nie udało się pokonać przeszkody, jaką stanowi weto plemiennych operatorów.

fot. Hardik Pandya / Unsplash

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu