Przeszkody na drodze zakładów w Kalifornii

W Aktualności DNIA
- Updated

Zakłady sportowe w Kalifornii mogą wkrótce stać się legalne. Lokalni ustawodawcy złożyli poprawkę konstytucyjną, która ma umożliwiać ich wprowadzenie w najbardziej zaludnionym stanie USA.

Dwóch senatorów z Kalifornii – Adam Gray i Bill Dodd przedstawili pierwszy projekt ustawy o zakładach, która miałaby zalegalizować segment i znacząco ograniczyć czarny rynek. Przed wejśćiem w życie przepisy muszą jednak jeszcze zostać zatwierdzone przez obywateli Kalifornii w głosowaniu ogólnostanowym.

Dzięki zalegalizowaniu zakładów sportowych możemy uniknąć niektórych problemów związanych z podziemnym rynkiem, oszustwami i uchyleniem się od płacenia podatkówpowiedział Bill Dodd.

Wszystkie inne działania związane z grami w Kalifornii podlegają przepisom zapewniającym bezpieczeństwo konsumentów. Zakłady sportowe nie powinny być traktowane inaczej – dodał Gray.

Ustawa stoi jednak przed poważnym wyzwaniem zanim stanie się obowiązującym prawem – hazard w Kalifornii jest pod kontrolą plemiennych operatorów gier, którzy będą musieli wyrazić zgodę na nowe przepisy. Chociaż niewątpliwie byliby oni zainteresowani oferowaniem zakładów sportowych, prawdopodobnie jednocześnie byliby przeciwko prywatnym firmom wchodzącym na rynek.

Kalifornia od 2008 r. próbuje zalegalizować pokera online, ale jak dotąd nie udało się pokonać przeszkody, jaką stanowi weto plemiennych operatorów.

fot. Hardik Pandya / Unsplash

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu