Przeszkody na drodze zakładów w Kalifornii

W Aktualności DNIA
- Updated

Zakłady sportowe w Kalifornii mogą wkrótce stać się legalne. Lokalni ustawodawcy złożyli poprawkę konstytucyjną, która ma umożliwiać ich wprowadzenie w najbardziej zaludnionym stanie USA.

Dwóch senatorów z Kalifornii – Adam Gray i Bill Dodd przedstawili pierwszy projekt ustawy o zakładach, która miałaby zalegalizować segment i znacząco ograniczyć czarny rynek. Przed wejśćiem w życie przepisy muszą jednak jeszcze zostać zatwierdzone przez obywateli Kalifornii w głosowaniu ogólnostanowym.

Dzięki zalegalizowaniu zakładów sportowych możemy uniknąć niektórych problemów związanych z podziemnym rynkiem, oszustwami i uchyleniem się od płacenia podatkówpowiedział Bill Dodd.

Wszystkie inne działania związane z grami w Kalifornii podlegają przepisom zapewniającym bezpieczeństwo konsumentów. Zakłady sportowe nie powinny być traktowane inaczej – dodał Gray.

Ustawa stoi jednak przed poważnym wyzwaniem zanim stanie się obowiązującym prawem – hazard w Kalifornii jest pod kontrolą plemiennych operatorów gier, którzy będą musieli wyrazić zgodę na nowe przepisy. Chociaż niewątpliwie byliby oni zainteresowani oferowaniem zakładów sportowych, prawdopodobnie jednocześnie byliby przeciwko prywatnym firmom wchodzącym na rynek.

Kalifornia od 2008 r. próbuje zalegalizować pokera online, ale jak dotąd nie udało się pokonać przeszkody, jaką stanowi weto plemiennych operatorów.

fot. Hardik Pandya / Unsplash

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu