PSV Eindhoven chce współpracować z bukmacherem online. O opinię pyta swoich kibiców

W Aktualności DNIA
- Updated

Słynny holenderski klub piłkarski, PSV Eindhoven, prosi swoich fanów o opinię na temat ewentualnej współpracy z firmą oferującą gry hazardowe online.

W zeszłym tygodniu klub wysłał do posiadaczy karnetów sezonowych listy, prosząc ich o wyrażenie opinii na temat promocji gier hazardowych podczas meczów piłki nożnej. Lokalny serwis internetowy, Eindhovens Dagblad, informuje, że klub rozważa możliwość nawiązania współpracy z firmą bukmacherską, przy czym początek tej współpracy przypaść ma na kolejny sezon rozgrywek. Potencjalna wartość transakcji to między 1 a 1,5 mln EUR rocznie. O szczegółach rozesłanej do swoich fanów korespondencji holenderski klub nie informuje. Wiadomo jednak, że Harrie Timmermans, prezes Stowarzyszenia Kibiców PSV, nie zareagował na pomysł współpracy z bukmacherem szczególnie entuzjastycznie. Timmermans wyraził przede wszystkim obawy, że dane kibiców mogą zostać sprzedane firmom hazardowym, co spowoduje, że fani będą zasypywani korespondencją zachęcającą do udziału w grach hazardowych online.

Przypomnijmy, że holenderski regulator hazardowy, Kansspelautoriteit (KSA), pracuje nad otwarciem rynku gier hazardowych w tym kraju, planując, iż nastąpi to od 1 stycznia 2021 r. Po ratyfikacji przez Senat, w lutym br., ustawa o grach online wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2020 r. Następnie KSA rozpocznie rozpatrywanie wniosków o udzielenie licencji.
W związku z perspektywą nowych źródeł przychodu, wiele klubów z holenderskiej Eredivisie, w tym  Ajax Amsterdam i Feyenoord Rotterdam, również rozważa podjęcie współpracy z firmami z branży gier hazardowych online.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu