Regulatorzy z Malty i Włoch zacieśniają współpracę. W tle walka z nielegalnym hazardem

W Aktualności DNIA
- Updated

Włoscy i maltańscy regulatorzy hazardu spotkali się w stolicy Włoch, aby zacieśnić współpracę i omówić kwestię przepisów obowiązujących w obu krajach.

Malta Gaming Authority (MGA) poinformowało opinię publiczną, że w ubiegły piątek doszło do spotkania z włoskimi organami regulacyjnymi. Włoski dyrektor instytucji odpowiedzialnej za kontrolę celną i sprawy związane z monopolem państwa (Agenzia Dogane e Monopoli), Benedetto Mineo, gościł w swojej siedzibie szefa delegacji maltańskiej oraz naczelnego dyrektora Malta Gaming Authority, Heathcliff’a Farrugia.

W spotkaniu, które miało być jednym z etapów usprawnienia współpracy między oboma organami, wzięli również udział menedżerowie obu instytucji odpowiedzialni za hazard, przeciwdziałanie oszustwom i stosunki międzynarodowe.

Przedstawiciele MGA na zorganizowanej po spotkaniu konferencji poinformowali, że dyskusja koncentrowała się głównie na istniejących przepisach i regulacjach dotyczących zarówno gier w naziemnych punktach jak i branży online w obu jurysdykcjach. „Przeprowadzone rozmowy mają fundamentalne znaczenie dla dzielenia się doświadczeniem oraz udoskonalania najlepszych praktyk administracyjnych, a także  dla wspólnej walki ze zjawiskiem nielegalnego hazardu” powiedział dyrektor MGA.

„Podjęta współpraca między obiema stronami zostanie kontynuowana w niedalekiej przyszłości. Aktualnie przygotowywany jest protokół z wypracowanymi ustaleniami, mający na celu dalsze działania i usprawnienia na rzecz wymiany informacji, a także częściowe ujednolicenie przepisów w obu jurysdykcjach. Dokument ten ma być również podwaliną do intensyfikacji działań zwalczających nadużycia finansowe w branży gier” – zakończył regulator z Malty.

Zacieśnienie współpracy maltańskich i włoskich władz hazardowych nie jest przypadkowe. Prowadzone ostatnio we Włoszech przez tamtejsze służby dochodzenie w sprawie przeciwdziałania prania pieniędzy, doprowadziło bowiem włoskie władze właśnie do firm hazardowych mających swoje siedziby na Malcie, o czym informował m.in. portal gamblinginsider. W dochodzeniu nazywanym przez włoską policję finansową Operacją Glassia aresztowano ponad 60 osób, konfiskując przy tym około 1 mld €. Pogłębiona współpraca regulatorów jest więc kolejnym z narzędzi służących zwalczaniu nielegalnego hazardu.

Foto. Capri23Auto

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu