Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

W Aktualności DNIA
- Updated

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone na mocy nowego projektu, już od jesieni 2020 roku.

Rosja wprowadza przepisy, które zobowiązują licencjonowanych operatorów zakładów sportowych do płacenia co kwartał rosyjskim federacjom sportowym nowego podatku w wysokości 5% GGR.

Projekt ustawy, który przeszedł przez drugie i trzecie czytanie, nakłada na wszystkich licencjonowanych operatorów, którzy zajmują się zakładami na imprezy sportowe poza Rosją, obowiązek uiszczenia podatku. Przypomnijmy, że 5% kwartalny podatek dotyczył wcześniej tylko operatorów oferujących zakłady na wydarzenia sportowe w Rosji.

Ponadto ustawa nakłada ograniczenia na poszczególne rodzaje wydarzeń, które mogą być oferowane przez licencjonowanych w Rosji operatorów bukmacherskich.

Zgodnie z projektem zakłady mogą być przyjmowane wyłącznie na oficjalne wydarzenia sportowe lub wydarzenia sportowe organizowane przez rosyjskie narodowe federacje sportowe i profesjonalne ligi sportowe. Nowe limity obejmują również wydarzenia organizowane przez zagraniczne federacje sportowe, konfederacje czy ligi. Jednak wydarzenia te muszą zostać uwzględnione w ujednoliconym kalendarzu krajowym dla odpowiedniego sportu w danym kraju, a wyniki tych wydarzeń powinny zostać opublikowane na oficjalnych stronach internetowych organizatorów wydarzeń.

Ograniczenia obejmują również imprezy organizowane przez międzynarodowe organizacje sportowe, jednak interpretacja tego, które organizacje są objęte nowymi przepisami, jest obecnie niejasna.

Ustawa daje rosyjskim organom regulacyjnym nowe podstawy do zawieszenia lub anulowania licencji operatorów, po pierwsze, jeśli firma nie będzie płacić nowego podatku od GGR, po drugie, jeśli operator nie prowadzi działalności przez sześć kolejnych miesięcy.

Ustawa przewiduje także, że wszyscy funkcjonujący w Rosji licencjobiorcy muszą mieć gwarancję bankową o wartości 500 mln RUB oraz aktywa netto o wartości 1 mld RUB. Do tej pory pierwszych 14 rosyjskich licencjobiorców, którzy podjęli działalność w Rosji było zwolnionych z tego wymogu, ponieważ uzyskali licencje przed 2010 r. Środek ten ma na celu wyrównywanie szans istniejących i nowych uczestników rynku.

Ustawa wejdzie w życie 60 dni po jej opublikowaniu w rosyjskim dzienniku urzędowym, czyli jesienią 2020 roku.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu