Rośnie czarny rynek w Szwecji

W Aktualności DNIA
- Updated

Lokalni szwedzcy operatorzy sugerują, że szara strefa może być odpowiedzialna za ponad 10% spadek całkowitych przychodów rynku hazardowego w tym kraju. Szwedzki Urząd ds. Hazardu (SGA) wystosował do dostawców płatności ostrzeżenie, w którym zwraca uwagę, iż nie powinni współpracować z nielicencjonowanymi operatorami.

„W ramach wykonywanego przez nas nadzoru, wysłaliśmy list do dostawców usług płatniczych. Chcemy podkreślić, jak ważne jest, aby nie ułatwiać działań nielicencjonowanym firmom. Gry bez licencji mogą mieć poważne konsekwencje dla społeczeństwa, takie jak negatywny wpływ na grających, ryzyko prania pieniędzy, utracone dochody z podatków i nieuczciwa konkurencja”. – powiedział SGA.

Czarny rynek jest rosnącym problemem w Szwecji po ponownej regulacji prawnej, która weszła w życie w styczniu 2019 roku. Wielu licencjonowanych operatorów sugeruje, że może to właśnie nowe przepisy mogą być odpowiedzialne spadek przychodów legalnie działających firm. Podnoszą przy tym zbyt surowe w ich przekonaniu przepisy i kary nakładane na operatorów przez regulatora.

Po “nowym” otwarciu i pojawieniu się w Szwecji zdecydowanej większości największych światowych operatorów (proces licencjonowania rozpoczął się w połowie 2018 r.) oceniano, że w rękach szarej strefy pozostało ok. 3-5% rynku. Obecnie regulator szacuje jednak, że udział ten wzrósł do około 10-12%.

Szwedzcy licencjonowani operatorzy wygenerowali łącznie GGR w wysokości 6,082 mld SEK (514 mln GBP) w drugim kwartale 2019 roku. 86 firm w tym okresie posiadało aktywną licencję.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu