Rośnie hiszpański rynek gier online

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański rynek gier hazardowy online wygenerował w 1Q19 GGR w wysokości 193,25 mln euro co stanowi wzrost aż o 20% rok do roku.

Zakłady sportowe wzrosły o 26% rok do roku i o 0,63% w stosunku do poprzedniego kwartału, osiągając GGR na poziomie 100,8 mln euro w okresie trzech pierwszych miesięcy 2019 roku. Bardzo popularne w pierwszym kwartale roku były zakład na żywo, które wzrosły o 11% w stosunku do poprzedniego kwartału.

GGR wygenerowany przez sektora kasyn online o wartości 67,1 mln € stanowi 35% branży internetowej w Hiszpanii w pierwszym kwartale. Wynik ten jest lepszy o 20% niż analogicznym okresie w roku ubiegłym i o 3,7% w stosunku do poprzedniego kwartału.

Spośród 53 licencjonowanych operatorów na rynku 31 oferowało zakłady sportowe, a 37 kasyna online (kilku operatorów posiada oba produkty).

Poker, który jest dostępny u dziesięciu operatorów odnotował spadek GGR o 1,4% rok do roku do 21,2 mln EUR.

Bingo odnotowało także spadek w ujęciu rok do roku, spadając o 8,6% do 3,2 mln EUR. Bingo dostępne jest zaledwie u czterech operatorów w Hiszpanii.

Wydatki na marketing w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosły 92,25 mln EUR, co oznacza wzrost o 22% rok do roku. Łącznie 47,8 mln EUR wydano na reklamę, 29,3% na promocje, 10,2 mln EUR na afiliację i 4,8 mln EUR na sponsoring.

Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 13% do 909 513, podczas gdy średnia miesięczna liczba rejestracji wzrosła o 2% do 273 924.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu