Rośnie rynek gier online we Francji

W Aktualności DNIA
- Updated

Sektor gier online we Francji wciąż rozkwita. Zgodnie z opublikowanymi przez francuskiego regulatora wynikami, w poprzednim roku przychody (GGR) z tego segmentu osiągnęły 1,4 miliarda , co stanowi 18% wzrostu w stosunku do roku 2018. To najlepszy wynik od dekady, podaje portal Focus Gaming News.

Na tak dobry wynik wpłynęły przede wszystkim zakłady sportowe, na których obroty wzrosły aż o 27%. To drugi rok z rzędu, w którym przychód osiągnięty z zakładów sportowych osiągnął wyższy poziom niż pozostałe segmenty, stanowiąc 62% całkowitych obrotów branży online.

Wyniki innych gier, prezentowały się następująco. Przychody osiągnięte z pokera online w 2019 roku wzrosły o 6% osiągając 272 milionów €. To drugi najwyższy wynik od 2010 roku. Z kolei zakłady online na wyścigi konne odnotowują wzrost już trzeci rok z rzędu. W poprzednim roku gracze wydali na nie 1,1 miliarda €, co stanowi wzrost o 5% w porównaniu z rokiem 2018. GGR w tym sektorze wyniosło 271 mln €, co okazało się najlepszym wynikiem od 2010 roku.

Francuski regulator ARJEL w swoim oświadczeniu stwierdził, że pokazane dane odzwierciedlają to, jak atrakcyjnym stał się dla społeczeństwa rynek gier hazardowych online. Według niego w ubiegłym roku aż 2,8 miliona Francuzów zagrało online, co jest pięcioprocentowym wzrostem w porównaniu z rokiem poprzednim.

„W 2020 roku kiedy to pracę rozpocznie nowopowołany organ odpowiedzialny za gry hazardowe (ANJ) wejdziemy jednocześnie w nową erę dla całego sektora online. Powierzając ANJ o wiele szerszy zakres władzy oraz znacznie więcej uprawnień, legislator ustanowił solidny organ, który zapewni naszym rodakom jeszcze więcej przyjemności z gry. To idealny moment na zmianę, czego dowodem są zeszłoroczne wyniki rynku.” – komentują przedstawiciele ARJEL.

Przypomnijmy, że obecnie hazard online we Francji jest regulowany przez ARJEL, podczas gdy kasyna, wyścigi konne oraz loterie regulowane są przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Gospodarki i Finansów. Zgodnie z nową ustawą od wiosny tego roku ANJ będzie działać jako jedyny organ nadzorujący wszystkie gry hazardowe w tym kraju.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu