Rośnie rynek hazardowy w Danii

W Aktualności DNIA
- Updated

Zwiększone wydatki konsumentów w obrębie zakładów sportowych i kasyna online pozytywnie wpłynęły na GGR, który odnotował wzrost o 5,7% rok do roku do 9,74 mld DKK (1,30 mld EUR) w 2018 r., zgodnie z oficjalnymi danymi opublikowanymi przez Duński Urząd ds. Hazardu (Spillemyndigheden).

Największy wzrost odnotowały zakłady sportowe, który wygenerowały 2,53 mld DKK GGR, w porównaniu z 2,33 mld DKK w 2017 r. Wynik był w głównej mierze spowodowany ubiegłorocznymi Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Sports betting stanowi 26% całkowitego GGR pochodzącego z gier hazardowych w Danii.

Kasyna online wzrosły o 19,5% z 1,81 mld DKK do 2,16 mld DKK, przy czym ta forma hazardu odpowiada za 22% całego rynku regulowanego w 2018 r.

Loterie, w tym loterie charytatywne, pozostają największym źródłem GGR w Danii i stanowią 31% całego rynku hazardowego w kraju. Wynik tego sektora w ubiegłym roku 3,11 mld DKK GGR.

Spadek odnotowały kasyna naziemne, które wygenerowały 354 mln DKK GGR, co stanowi zaledwie 4% całego rynku. Gry na automatach, również spadły rok do roku o 5,4% do 1,41 mld DKK (14% GGR całego rynku).

Wzrost działalności związanej z grami online i spadek wyników gier lądowych, oznacza, że ​​internet jest obecnie odpowiedzialny za 54,5% GGR wygenerowanego w Danii, w porównaniu do 51,5% w 2017 r.

fot. Markus Winkler / unsplash

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu