Rośnie rynek hazardu online w Unii Europejskiej

W Aktualności DNIA
- Updated

Dochody z hazardu internetowego w Unii Europejskiej wzrosły w 2018 r. w stosunku do roku 2017. Dane opublikowane przez Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) wskazują, że 28 państw członkowskich Unii Europejskiej wygenerowało łączne przychody z hazardu internetowego na poziomie 22,2 mld EUR w 2018 r. To o 11% więcej niż w 2017 r. Największe wzrosty odnotowano w Wielkiej Brytanii.

CalvinAyre.com donosi również, iż według raportu, członkowie EGBA, w tym ci najwięksi jak Bet365, Betsson, czy GVC Holdings, wygenerowali 24% (5,4 mld EUR) przychodów z hazardu online UE w 2018 r., a liczba zawartych u nich zakładów 31,6 mld zakładów w 2018 r.

Członkowie EGBA mogli pochwalić się w badanym okresie 16,5 mln aktywnych klientów. Klienci ci średnio stawiali zakład co dwa i pół dnia, co z punktu widzenia operatorów stanowi znaczący postęp w stosunku do roku 2017 r. Wpływ na przyciągnięcie klientów i zwiększenie częstotliwości ich gry miały Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozegrane zeszłego lata.

Podkreślenia wymaga, że aż 34,2% udziału w przychodach online na terenie UE wygenerowano w Wielkiej Brytanii. To ponad trzykrotnie więcej niż w zajmujących drugie miejsce w Niemczech. Kolejna w rankingu była Francja (8,8%), która nieznacznie wyprzedziła Włochy (8,1%). Na kolejnym, piątym, miejscu uplasowała się Szwecja z 5,2% udziału.

Dominującą formą hazardu internetowego niezmiennie pozostają zakłady sportowe, które mają 42,5% udziału w przychodach. Kasyna zajmują drugie miejsce z 32,4%. Trzecie miejsce z 12,6% przychodu zajęły loterie online. Kolejne są poker (5%) i bingo (4,3%). Co ciekawe, według opublikowanych danych, aż 63% zawartych zakładów zostało zawartych w trybie „na żywo”.

Najczęściej używanym narzędziem służącym do zawierania zakładów pozostają wciąż komputery stacjonarne. Za ich pośrednictwem zawarto 57% zakładów. Fachowcy przewidują jednak, że do 2022 r. udział ten spadnie do 44%. Przyczyną jest tu oczywiście nieustanny wzrost liczby urządzeń mobilnych.

Foto. GerdAltmann

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu