Rosyjski 1xBet z licencją w Nigerii

W Aktualności DNIA
- Updated

Jak donosi igamingbusiness, rosyjski operator 1xBet otrzymał pełną licencję na prowadzenie działalności na terenie Nigerii. Licencja umożliwia operatorowi funkcjonowanie na terenie całego kraju i będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

Przedstawiciele bukmachera twierdzą, że dzięki uzyskanym uprawnieniom będą mogli między innymi lepiej zadbać o przestrzeganie wysokich standardów w zakresie odpowiedzialnego hazardu w tym afrykańskim kraju. „Jako 1xBet od zawsze jesteśmy zwolennikami odpowiedzialnej gry, a jednocześnie przestrzegamy prawa każdego kraju, w którym działamy. Biorąc pod uwagę, że nasza licencja na działalność w Nigerii jest ważna do 2024 roku, chcemy w ciągu najbliższych pięciu lat wdrożyć nowe standardy kultury bukmacherskiej. Zamierzamy nauczyć graczy, że w 1xBet gra się według prostych i zrozumiałych zasad, których należy po prostu przestrzegać.”

Biorąc pod uwagę doświadczenie operatora w piłce nożnej, która jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem w Nigerii, doskonale pasuje on do nigeryjskich realiów. Przypomnijmy, że w ostatnich latach rosyjski podmiot miał w swoim portfolio umowy partnerskie z wieloma znanymi klubami piłkarskimi, takimi jak Barcelona, Chelsea, Tottenham Hotspur, czy też ze zwycięzcą ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Liverpool’em.

„Jesteśmy świadomi pozycji Nigerii jako renomowanego rynku piłkarskiego. Dwa lata temu podpisaliśmy umowy partnerskie z Nigeria Football Federation, narodową drużyną piłkarską Nigerii, a także z rozgrywkami klubowymi Premier League. Ponadto jesteśmy oficjalnymi partnerami Afrykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej i wspieramy największe turnieje klubowe na kontynencie. Mamy duże doświadczenie w pracy z najlepszymi klubami piłkarskimi, takimi jak FC Barcelona.”

Przedstawiciele operatora dodali, że oprócz szerokiej oferty zakładów sportowych, chcą także oferować zakłady związane z muzyką, kinem, polityką oraz z innymi dziedzinami życia. „Chcemy dać każdemu, kto jest w stanie obstawiać zakłady, dostęp do potencjału zarobkowego. Nie możemy się doczekać znalezienia nowych, interesujących partnerów w Nigerii z podobnymi celami” – powiedział jeden z przedstawicieli 1xBet.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku rosyjski operator znalazł się w centrum burzy medialnej po raporcie brytyjskiego dziennika „Sunday Times”. W gazecie przedstawiono szereg zarzutów wobec operatora, w tym promowanie jego marek na zabronionych stronach.

Rosjanie obarczali wówczas winą swoich partnerów, tłumacząc że dokonano tego bez ich uprzedniej wiedzy i zgody. Pomimo tego nie udało się utrzymać kontraktów z wielkimi angielskimi klubami. Tottenham Hotspur zdecydował się zakończyć współpracę z 1xBet już we wrześniu, a w jego ślady poszedł Liverpool i Chelsea Londyn.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu