Rosyjski operator online wycofuje się z Wielkiej Brytanii. W tle łamanie prawa

W Aktualności DNIA
- Updated

Rosyjski operator hazardu online 1xBet zamknął swoją działalność dla graczy w Wielkiej Brytanii. Ruch ten nastąpił po informacji, że brytyjska Komisja ds. Hazardu bada działalność firmy w związku z podejrzeniami, iż była zaangażowana w wątpliwą działalność hazardową oraz uprawiała praktyki reklamowe niezgodne z brytyjskimi przepisami hazardowymi. Rosjanie zrezygnowali z działalności na brytyjskim rynku, obawiając się negatywnych konsekwencji kontroli.

Decyzja Rosjan nie wpłynęła jednak na działania Komisji, która kontynuuje podjęte dochodzenie i wciąż może wnieść oskarżenie przeciwko firmie, która na rynku brytyjskim już traci niektórych partnerów. Według brytyjskiego dziennika „The Times”, słynny Tottenham Hotspur jedna z wiodących drużyn Premier League ogłosił w ten weekend, że zrywa stosunki z 1xBet. Według dziennika, to właśnie działacze Spurs odkryli, iż działania rosyjskiego bukmachera mogą być niezgodne z brytyjskimi przepisami. Prawdopodobnie w ślady Tottenhamu pójdą także kolejne angielskie kluby, z którymi współpracują Rosjanie. Ostrzeżenie dotyczące współpracy z tym bukmacherem wystosowała do angielskich klubów sportowych również brytyjska Komisja ds. Hazardu. Wedle doniesień brytyjskiej gazety, sytuacji nie skomentował jeszcze Liverpool FC, natomiast kolejny słynny klub, Chelsea, poinformował opinię publiczną, że „monitoruje sytuację”.

1xBet blisko współpracuje, także na rynku brytyjskim, z innym rosyjskim podmiotem, FSB Technology, który również objęty jest kontrolą Komisji. Podejrzenia kierowane do obu podmiotów dotyczą między innymi umożliwiania udziału w grach hazardowych niepełnoletnim, walk kogutów, a także organizowana gier kasynowych z udziałem krupierów w strojach topless. Podejrzenia obejmują również reklamowanie się 1xBet na stronach internetowych, które oferują nielegalne transmisje z meczów Premier League.

Brytyjska Komisja ds. Hazardu ostrzegła, że za takie naruszenia prawa grozić mogą bardzo wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do 51 tygodni. Rzecznik kampanii na rzecz uczciwszego hazardu w Wielkiej Brytanii, Matt Zarb-Cousin, ocenił zaś jako „absolutną klęskę” fakt, że kluby piłkarskie „nie przeprowadziły choćby podstawowych kontroli due diligence przed podpisaniem z 1xBet wielomilionowych kontraktów”.

Foto. 1966666

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu