Rumunia zawiesza zezwolenia dwóm bukmacherom

W Aktualności DNIA
- Updated
Publicwin
fot. ilikebacau.ro

W ostatnich dniach weszła w życie decyzja rumuńskiego regulatora Oficiul National Pentru Jocuri de Noroc (ONJN) w sprawie tymaczowego zawieszenia dwóch zezwoleń na przyjmowanie zakładów sportowych. Sea Bet Limited, działające na rynku rumuńskim pod marką Publicwin oraz Bet Club Sistem, oferujący zakłady ze stałymi kurstami, nie zostały poinformowane o przyczynach takiej decyzji.

Publicwin, posiadający w Rumunii również sieć fizycznych punktów przyjmowania zakładów, otrzymał zalecenie wstrzymania rejestracji nowych graczy oraz wstrzymania przyjmowania nowych zakładów od zarejestrowanych klientów. Regulator zezwolił jednocześnie na dalsze funkcjonowanie automatów znajdujących się w punktach sprzedaży Publicwin.

To nie pierwszy przypadek, gdy rumuński regulator podejmuje decyzje w sprawie wydanych zezwoleń. W zeszłym roku ONJN cofnął wydane wcześniej zezwolenie dla Stanleybet z uwagi na nieuregulowane zobowiązania podatkowe. Od liberalizacji rynku zakładów sportowych w Rumuni w 2015 roku wydano ponad 20 zezwoleń na oferowanie zakładów sportowych przez internet.

fot. ilikebacau.ro

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu