Rynek hazardu online będzie wart 103 mld USD do 2025 roku

W Aktualności DNIA
- Updated

Branża gier hazardowych online stale rośnie na całym świecie. Według najnowszego raportu Grand View Research, ma ona osiągnąć wartość 102,9 mld USD do 2025 r., przy CAGR na poziomie 11,5%, w okresie od 2019 do 2025 r.

Grand View poinformował, że wzrost popularności zakładów na całym świecie i model freemium* w grach hazardowych online, tylko to niektóre z potencjalnych możliwości, które mogą się wydarzyć w nadchodzących latach.

W raporcie stwierdzono, że zakłady sportowe mobile i internetowe, a także wzrost reklamy na całym świecie, przyspieszą wzrost segmentu w latach 2019-2025.

„Zwiększenie cyfryzacji w połączeniu z bezpiecznymi opcjami płatności cyfrowych to niektóre czynniki przyczyniające się do wzrostu rynku. Oczekuje się, że w okresie prognozy rozwój rynku nabierze tempa. Można to przypisać rosnącemu wykorzystaniu cyfrowej waluty i stron internetowych udostępnianych przez firmy hazardowe.” – czytamy w przywołanym dokumencie.

Co więcej, w okresie kolejnych sześciu lat Europa będzie nadal dominować na rynku gier hazardowych online, pomimo że według przewidywań, gwałtownie zwiększy się oferta proponowana klientom w Stanach Zjednoczonych.

Dodać również należy, że analitycy przewidują, “region Azji i Pacyfiku osiągnie najwyższe tempo wzrostu, ze względu na wzrost liczby smartfonów, większy odsetek młodszej populacji oraz legalizację hazardu online w regionie”.

* model biznesowy, w którym produkt lub usługa (najczęściej oprogramowanie, gra komputerowa, usługa internetowa) jest dostępna za darmo, ale korzystanie z zaawansowanych funkcji lub uzyskanie niektórych wirtualnych dóbr wymaga wykupienia wersji premium.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu