Rynek hazardu online w Indiach systematycznie rośnie

W Aktualności DNIA
- Updated

W ostatnich latach branża hazardowa w Indiach notuje permanentne wzrosty. Statystyki wskazują, że wartość indyjskiego rynku hazardu wzrosła w 2019 roku do 62 mld rupii indyjskich (ok. 870 mln USD). Eksperci szacują, że rozwój branży spowoduje, iż w  2022 r. zatrudnienie w firmach z nią związanych przekroczy 44 tysiące pracowników, donosi portal augustafreepress.

Podobnie jak w innych regionach świata na wzrost branży hazardowej niebagatelny wpływ ma coraz większe nasycenie rynku smartfonami, które ułatwiają i przyspieszają korzystanie z usług internetowych. Firmy tworzące gry kasynowe i bukmacherzy umożliwiają korzystanie ze swoich usług za pośrednictwem dedykowanych aplikacji, kompatybilnych zarówno z iOS jak i systemem Android. Rozwój technologiczny kraju idzie tu w parze z ogromną, największą na świecie populacją młodzieży, która w oczywisty sposób najłatwiej przyswaja sobie techniczne nowinki. Badania przeprowadzone przez Statista Research & Analysis wskazują, że 55% okazjonalnych użytkowników hazardu w Indiach ma mniej niż 24 lata. Wśród użytkowników, którzy regularnie uprawiają hazard ten odsetek wynosi już ponad 65%. To główne powody systematycznego wzrostu indyjskiego rynku hazardu.

W Indiach zwiększa się również sukcesywnie dostępność Internetu. Rząd indyjski ogłosił wdrożenie programu instalacji ponad 10 000 darmowych hotspotów Wi-Fi. W grudniu 2019 r. uruchomione zostały pierwsze lokalizacje. To oczywiście również pośrednio ułatwia dostępność do gier hazardowych online.

Wśród innych czynników wspierających znacząco wzrost rynku hazardowego w Indiach wymienia się zainteresowanie tą gałęzią biznesu największych firm działających w regionie, takich jak Alibaba, Youzu, Nazara i Tencent, które stały się znaczącymi inwestorami w tamtejszej branży hazardowej. Zainteresowanie i pieniądze gigantów gospodarczych przekładają się na zwiększenie zaufania do branży online.

Podkreślenia wymaga, że indyjska federalna ustawa o technologiach informatycznych uchwalona w 2011 r., nakazuje blokowanie wszystkich zagranicznych witryn hazardowych. Wynika to oczywiście z bardzo daleko idących ograniczeń prawnych obowiązujących w Indiach. Mimo to użytkownicy, a szczególnie młodzież, wciąż mają dostęp do gier hazardowych bezpośrednio w swoich telefonach. Wzbudza to oczywiście dyskusję na temat konieczności legalizacji hazardu online, co pozwoli ograniczyć rozmiary szarej strefy.

Na przestrzeni ostatnich lat Indie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród światowych firm hazardowych, jak np. William Hill i Ladbrokes. Starają się oni uzyskać licencję hazardową na sieci stacjonarne, aby wejść na ten rynek. Stan Sikkim już wydał pierwsze takie licencje. Wielu zwolenników legalizacji hazardu w Indiach jest przekonanych, że wpłynie to na decyzje władz dotyczące całego kraju.

Foto. Glavo

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu