Rząd duński podnosi podatek od gier hazardowych online

W Aktualności DNIA
- Updated

Rząd duński podjął decyzję o podniesieniu podatków od gier hazardowych online z 20% do 28%. Zmiana ma wejść w życie od stycznia 2021 r., a jej celem jest oczywiście zwiększenie dochodów budżetowych.

Morten Ronde, CEO Duńskiego Stowarzyszenia Hazardu Online, krytycznie wypowiedział się o planowanych podwyżkach. Ostrzegł, że rynek gier hazardowych online może się w wyniku tych zmian wręcz zmniejszyć, co oznacza, że ​​rząd nie otrzyma oczekiwanych kwot. „Nie sądzę, żeby rząd poświęcił tej sprawie wystarczająco wiele uwagi”, podsumował Ronde.

Zapytany, czy operatorzy funkcjonujący w Danii mogą rozważyć opuszczenie tego rynku, Ronde powiedział: „Jest za wcześnie, aby na to pytanie odpowiedzieć, ale myślę, że są operatorzy o niskich marżach, którzy będą mieli problemy. Zmiana najgorzej wpłynie na mniejszych operatorów oraz na tych, którzy dopiero weszli na rynek. Niektórzy będą musieli ponownie przeanalizować swoje modele biznesowe i odpowiedzieć na pytanie czy będą w stanie funkcjonować z 28%, a nie 20% podatkiem”.

20% podatek od gier online obowiązuje w Danii od czasu uregulowania rynku (2011 rok), a dotychczasowe warunki rynkowe w tym kraju są uważane za korzystne dla międzynarodowych operatorów hazardowych, w tym m.in. Kindred Group, bet365 i Betsson. Planowane przez rząd zmiany mogą jednak, według przedstawicieli branży, zmienić ten obraz na niekorzyść.

„Dania jest powszechnie postrzegana jako dobrze funkcjonujący rynek, a państwo duńskie czerpie z tego dużo pieniędzy. Ochrona konsumentów utrzymuje się na wysokim poziomie i nie ma wielu krajów, które robią to lepiej. Teraz rząd może temu zagrozić.” – podsumował Ronde.

Foto. MichałJałochowski

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu