Rząd francuski rozpoczyna prywatyzację FDJ

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski operator loterii Francaise des Jeux (FDJ) zostanie sprywatyzowany w ciągu czterech najbliższych miesięcy, poinformował francuski minister finansów.

Podczas konferencji zorganizowanej przez francuskie stowarzyszenie przedsiębiorców MEDEF, francuski minister finansów Bruno Le Maire potwierdził, że proces prywatyzacji już się rozpoczął. „Rozpoczęliśmy prywatyzację Francaise des Jeux, która wejdzie w życie w nadchodzących miesiącach” –  powiedział Le Maire.

Nie podano harmonogramu oraz terminu ukończenia tego procesu, ale wielu znawców francuskiego rynku uważa, że ​​nie zakończy się on w pełni do końca 2019 r. Zgodnie z „Planem wzrostu i transformacji biznesu” (PACTE), który wszedł w życie w maju br., sprzedane zostaną udziały w wielu przedsiębiorstwach państwowych, w tym FDJ, Group ADP – francuskiej grupie zarządzającej portami lotniczymi, czy spółce gazowej ENGIE.

Decyzja francuskiego rządu jest częścią szerszej strategii pobudzenia francuskiej gospodarki, poprzez sprzedaż aktywów należących do państwa. Rząd francuski jest obecnie właścicielem większościowego (72%) udziału w FDJ, ale w ramach procesu prywatyzacji planuje zmniejszyć swój udział do 20% .

FDJ odnotował wzrost GGR o 5%, rok do roku, w pierwszej połowie 2019 r. do kwoty €944 mln. Łączna kwota postawionych przez graczy pieniędzy wzrosła zaś w tym samym okresie o 7%, do €8,42 mld.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu