Rząd francuski rozpoczyna prywatyzację FDJ

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski operator loterii Francaise des Jeux (FDJ) zostanie sprywatyzowany w ciągu czterech najbliższych miesięcy, poinformował francuski minister finansów.

Podczas konferencji zorganizowanej przez francuskie stowarzyszenie przedsiębiorców MEDEF, francuski minister finansów Bruno Le Maire potwierdził, że proces prywatyzacji już się rozpoczął. „Rozpoczęliśmy prywatyzację Francaise des Jeux, która wejdzie w życie w nadchodzących miesiącach” –  powiedział Le Maire.

Nie podano harmonogramu oraz terminu ukończenia tego procesu, ale wielu znawców francuskiego rynku uważa, że ​​nie zakończy się on w pełni do końca 2019 r. Zgodnie z „Planem wzrostu i transformacji biznesu” (PACTE), który wszedł w życie w maju br., sprzedane zostaną udziały w wielu przedsiębiorstwach państwowych, w tym FDJ, Group ADP – francuskiej grupie zarządzającej portami lotniczymi, czy spółce gazowej ENGIE.

Decyzja francuskiego rządu jest częścią szerszej strategii pobudzenia francuskiej gospodarki, poprzez sprzedaż aktywów należących do państwa. Rząd francuski jest obecnie właścicielem większościowego (72%) udziału w FDJ, ale w ramach procesu prywatyzacji planuje zmniejszyć swój udział do 20% .

FDJ odnotował wzrost GGR o 5%, rok do roku, w pierwszej połowie 2019 r. do kwoty €944 mln. Łączna kwota postawionych przez graczy pieniędzy wzrosła zaś w tym samym okresie o 7%, do €8,42 mld.

Zobacz też

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu