Rząd holenderski zastanawia się nad przedłużeniem okresu karencji dla operatorów gier

W Aktualności DNIA
- Updated

Minister Sander Dekker poinformował opinię publiczną, że okres karencji nakładany przez holenderskiego regulatora (KSA) „musi mieć wpływ” na operatorów objętych sankcjami.

Rząd holenderski może w związku z tym przedłużyć okres karencji, jaka wcześniej została nałożona na operatorów. Nie będą oni mogli zatem przez dłuższy okres wejść na rynek holenderski, co ma zapewnić przewagę firmom, które nie zostały objęte sankcjami.

Podczas niedawnego spotkania w holenderskiej Izbie Reprezentantów, Minister Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Sander Dekker przyznał, że opóźnienia we wprowadzeniu nowych przepisów regulujących rynek spowodowały konieczność ponownego przemyślenia tematu okresu karencji. Późniejsze otwarcie rynku online oznacza bowiem, że podmioty objęte sankcjami będą mogły rozpocząć działalność w tym samym czasie, co podmioty nieobjęte sankcjami.

To byłoby sprzeczne z założeniami poczynionymi przez holenderski rząd, który uznał, że na rynek online w Holanidii najpierw wpuszczeni zostaną ci operatorzy, którzy nie łamali tamtejszego prawa. Ci, którzy zostali ukarani, mieli ponieść sankcję właśnie w postaci opóźnienia możliwości podjęcia działalności w Hona tynku holenderskim.

Podczas spotkania konsultacyjnego Dekker powiedział, że okres karencji powinien być skutecznym narzędziem karania operatorów łamiących prawo i będzie dalej konsultowany z organem regulacyjnym.

Oprócz dyskusji na temat okresu karencji, Dekker potwierdził również swoje poparcie dla nie nakładania bardzo restrykcyjnych ograniczeń reklamowych na operatorów.

Operatorzy, w tym GVC, Betsson, LeoVegas, The Stars Group, William Hill i Kindred Group, otrzymali w ostatnich miesiącach od KSA kary pieniężne i zostali objęci okresem karencji.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu