Sazka Group z planami przejęcia OPAP

W Aktualności DNIA
- Updated

Sazka Group, czeski gigant loterii, uruchomił proces przejęcia pełnej kontroli nad greckim operatorem OPAP, jednej z największych firm bukmacherskich i loteryjnych w Europie.

Grecja sprzedała 33% udziałów w OPAP Grupie Sazka w 2013 r. za 583 mln GBP w ramach wspieranego przez UE międzynarodowego dofinansowania.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Grupa Sazka, kontrolowana przez czeskiego miliardera Karela Komarka Jr, złożyła ofertę przejęcia pozostałych 67% akcji OPAP.

Kilka greckich serwisów informacyjnych podaje, że K.Komarka osobiście usankcjonował ofertę o wartości 14 euro za akcję, aby przejąć pełną kontrolę nad spółką hazardową notowaną na giełdzie w Atenach, chociaż niektóre media podają, że cena wyniesie 9,12 euro za akcję. Cała operacja powinna zamknąć się w kwocie powyżej 2 miliardów euro.

OPAP potwierdził, że jego zarząd oceni ofertę Sazki i wyda opinię w odpowiednim czasie.

OPAP oferuje zakłady sportowe, loterie i terminale do gry w Grecji i na Cyprze, a GGR operatora w 2018 r. wyniósł 1,5 mld euro.

Własny portfel hazardowy Grupy Sazka obejmuje Czechy, Grecję, Cypr, Austrię, Włochy i Chorwację poprzez różne marki, w tym Casinos Austria i LOTTO ITALIA.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu