Silny wzrost francuskiego rynku gier online

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski regulator gier hazardowych – ARJERL – opublikował raport wyników krajowych operatorów hazardu online za IV kwartał 2018 roku.

W ostatnich trzech miesiącach 2018 r. przychody z zakładów sportowych wzrosły o 51% do €1,06 mld i był to rekordowy kwartał od czasu uregulowania rynku w 2010 r. Dobry wynik przełożył się również na GGR, który w tym okresie wyniósł €215 mln (+32%).

Najwięcej przychodów wygenerowały zakłady na piłkę nożną (€663 mln), koszykówkę (€162,7 mln) i tenisa (€111,4 mln).

W całym 2018 r. internetowi bukmacherzy przyjęli zakłady za łączną kwotę €3,9 mld, co stanowiło wzrost aż o 56% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Całkowity GGR wyniósł w ubiegłym roku €691 mln.

Zyski były niewątpliwie napędzane były przez Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, ale wyniki z ostatniego kwartału pokazują, że tempo wzrostu utrzymało się nawet po zakończeniu najważniejszego futbolowego święta.

Poker online nie może się pochwalić tak doskonałymi wynikami jak zakłady bukmacherskie, ale nie są one tragiczne. Roczny GGR wzrósł o 5% do kwoty €258 mln, stawki w grach stolikowych wzrosły o 15%, a opłaty turniejowe o 11%.

Internetowe zakłady konne również odnotowały 5% wzrost względem roku poprzedniego i osiągnęły przychody w wysokości €1,05 mld.

Liczba aktywnych graczy w całym roku wzrosła aż o 40%, co przełożyło się na rekordowy GGR w wysokości €1,205 mld.

Podczas gdy ogólne liczby są bardzo pozytywne, ARJEL ostrzegł przed „niestabilnością”, jeśli rząd nie spełni swojego zobowiązania względem opodatkowania internetowych podmiotów, którzy obecnie płacą 5,7% podatku od obrotu. ARJEL twierdzi, że rozsądna stawka podatku od GGR pomogłaby dostosować francuski rynek do większości europejskich odpowiedników i utrzymać tempo wzrostu.

fot. Cecile Hournau / unsplash

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu