Spadek sprzedaży PMU i niemieckiej loterii

W Aktualności DNIA
- Updated

Francuski operator hazardowy Pari Mutuel Urbain (PMU) specjalizujący się w zakładach końskich w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r. odnotował spadek przychodów o 3% do 4,76 mld EUR w stosunku rok do roku.

W pierwszym półroczu 2019 r. sektor wyścigów konnych PMU spadł o 2% do 4,4 mld EUR. Najlepiej wypadła francuska dywizja, spadając o 2% do 3,82 mld euro, podczas gdy przychody międzynarodowe spadły o 3% do 551 mln euro.

Zakłady sportowe i poker również zmagały się ze spadkiem, odpowiednio o 17% do 125 mln EUR i 11% do 264 mln EUR.

Pomimo odnotowania spadków przychodów, dyrektor generalny PMU Cyril Linette określił drugi kwartał roku jako „pierwszy pozytywny kwartał od 2011 r.”.

W drugim kwartale operator wygenerował przychody w wysokości 2,33 mld euro, co oznacza spadek o 2%.

Wyścigi konne we Francji wzrosły o 0,5% do 1,88 mld EUR, ale spadły o 5% w skali międzynarodowej do 265 mln EUR. Zakłady sportowe spadły o 24% do 62 mln € w drugim kwartale, a poker o 11% do 127 mln €.

Pari Mutuel Urbain (PMU)  jest powstałą w 1930 roku prywatną firmą z branży hazardowej, która specjalizuje się w zakładach na wyścigi konne. Od maja 2010 roku, wraz z otwarciem internetowego rynku hazardowego we Francji, firma poszerzyła swoją ofertę o zakłady sportowe i pokera. PMU jest jednym z największych operatorem zakładów wzajemnych na świecie.


Niemieckie stowarzyszenie loterii państwowej Deutsche Lotto-und Totoblock (DLTB) zgłosiło 3-procentowy spadek sprzedaży loterii w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku.

Całkowita sprzedaż w 16 landach spadła do 3,6 mld EUR, przy czym większość przychodów, bo aż 1,8 mld EUR (+3% r/r) pochodziło z gry Lotto 6aus49.

W przeciwieństwie do 6aus49, sprzedaż Eurojackpota spadła do 603 mln euro. Jednakże, jak zauważył DLTB, sprzedaż w poprzednim roku była napędzana przez wyjątkowo dużą wygraną, która padła w tym kraju.

Gry oferowane przez niemiecką loterię uczyniło 60 osób milionerami w 2018 roku. Gracz z Rheinland-Pfalz wygrał 63,2 mln € w losowaniu Eurojackpot i była to największa wygrana w historii Niemiec.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu