Spokojny wzrost hiszpańskiego rynku gier hazardowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Według najnowszych danych podanych przez hiszpańskiego regulatora, DGOJ, przychody brutto z gier na rynku hiszpańskim w trzecim kwartale 2019 r. wzrosły do 191,68 mln euro, tj. o 7,5% w porównaniu rok do roku .

Przychody z sektora zakładów sportowych, które stanowiły 52,57% całkowitego GGR, wzrosły o 3,2%, do 100,77 mln EUR, w porównaniu z rokiem 2018. Okres ten oznacza zatem powrót do pozytywnej dla branży tendencji w sektorze zakładów sportowych, w którym wcześniej, w drugim kwartale roku, przychody spadły o 1%.

Przychody kasyn online, które stanowiły 34,7% GGR, wzrosły w tym czasie o 9,2%, do 66,53 mln euro, nie poprawiając wyniku z poprzedniego kwartału, w którym wzrost wyniósł 22%.

Przychody z pokera, które stanowiły 10,6% całkowitego GGR, wzrosły o 3,3% rok do roku w trzecim kwartale 2019 r., poprawiając o 1% wzrost odnotowany w drugim kwartale. Podobnie prezentują się przychody sektora bingo, które w komentowanym okresie zwiększyły się jedynie o nieco ponad 1%, do poziomu 3,18 mln euro.

Wydatki na bonusy dla graczy osiągnęły wzrost o 8,2%, do kwoty 31,7 mln euro. W trzecim kwartale 2019 r., wydatki na marketing afiliacyjny wzrosły o jedną czwartą, do 9,6 mln euro, jednak ogólne wydatki reklamowe firm hazardowych w porównaniu rok do roku spadły o prawie 4% , do poziomu 35,4 mln euro.

Średnia miesięczna liczba aktywnych kont graczy wzrosła o nieco ponad 7% rok do roku, osiągając poziom 869 500 kont. Średnia miesięczna liczba nowych kont wzrosła natomiast o 9% rok do roku do 253 678 kont.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu