Stabilny wzrost hiszpańskiego rynku online

W Aktualności DNIA
- Updated

Hiszpański rynek hazardu online zanotował wzrost 6,7% rok do roku w Q2 2019. Zgodnie z najnowszymi danymi organu regulacyjnego (DGOJ), GGR wygenerowany w tym okresie z wszystkich gier internetowych wyniósł €178.3 mln.

Regulator ujawnił wczoraj, że GGR wypracowany przez sektor zakładów sportowych w drugim kwartale roku wyniósł €86,4 mln, czyli 48% całkowitego GGR rynku w tym okresie, jednak w porównaniu rok do roku spadł on o 1%.

Kasyno online to €69,4 mln GGR, co jest równe 39% całego wyniku hiszpańskiego rynku gier online. Poker z kolei, to wynik na poziomie €19,m mln (11%), a bingo online €3 mln (2%).

Liczba aktywnych graczy w drugim kwartale wyniosła 861 237, co jest wynikiem bardzo podobnym to tego samego okresu w roku ubiegłym. Zaskakujący jest jednak spadek liczby nowych użytkowników, która wyniosła 239 520 (-12% rok do roku).

Wydatki na marketing, poniesione przez firmy hazardowe na hiszpańskim rynku, wzrosły o 1% do kwoty €82,5m mln, z czego najwięcej wzrósł marketing afiliacyjny (+14%) i sponsoring (+9%).

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu