Stowarzyszenia gier hazardowych w UK łączą siły

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

Stowarzyszenia hazardowe w Wielkiej Brytanii łączą siły, aby razem walczyć z anty-hazardowym nastrojem, który w ostatnich miesiącach panuje na Wyspach Brytyjskich.

Remote Gambling Association (RGA) – grupa reprezentująca operatorów zakładów bukmacherskich online oraz Association of British Bookmakers (ABB) utworzą wspólnie nowy organ o nazwie NEWCO.

NEWCO ma lobbować u polityków i starać się ocieplić wizerunek branży, która jest na świeczniku mediów i różnych organów państwowych.

W Wielkiej Brytanii trwa ciągły atak na przemysł hazardowy, co chwilę powstają nowe przepisy i ograniczenia, które sprawiają, że operatorom coraz trudniej prowadzić atrakcyjną dla graczy rozrywkę.

W 2018 roku co najmniej kilka firm hazardowych zostało ukaranych przez regulatora bardzo wysokimi grzywnami, a następnie zostały przeciągnięte przez błoto przez media. Nowe stowarzyszenie ma walczyć, aby więcej do takich sytuacji nie dochodziło.

Nowa grupa lobbystów poszukuje przewodniczącego i dyrektora generalnego, który musi posiadać doświadczenie w tego typu działaniach.

fot. Emily Wang / unsplash

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu