Stowarzyszenia gier hazardowych w UK łączą siły

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

Stowarzyszenia hazardowe w Wielkiej Brytanii łączą siły, aby razem walczyć z anty-hazardowym nastrojem, który w ostatnich miesiącach panuje na Wyspach Brytyjskich.

Remote Gambling Association (RGA) – grupa reprezentująca operatorów zakładów bukmacherskich online oraz Association of British Bookmakers (ABB) utworzą wspólnie nowy organ o nazwie NEWCO.

NEWCO ma lobbować u polityków i starać się ocieplić wizerunek branży, która jest na świeczniku mediów i różnych organów państwowych.

W Wielkiej Brytanii trwa ciągły atak na przemysł hazardowy, co chwilę powstają nowe przepisy i ograniczenia, które sprawiają, że operatorom coraz trudniej prowadzić atrakcyjną dla graczy rozrywkę.

W 2018 roku co najmniej kilka firm hazardowych zostało ukaranych przez regulatora bardzo wysokimi grzywnami, a następnie zostały przeciągnięte przez błoto przez media. Nowe stowarzyszenie ma walczyć, aby więcej do takich sytuacji nie dochodziło.

Nowa grupa lobbystów poszukuje przewodniczącego i dyrektora generalnego, który musi posiadać doświadczenie w tego typu działaniach.

fot. Emily Wang / unsplash

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu