Stowarzyszenia gier hazardowych w UK łączą siły

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

Stowarzyszenia hazardowe w Wielkiej Brytanii łączą siły, aby razem walczyć z anty-hazardowym nastrojem, który w ostatnich miesiącach panuje na Wyspach Brytyjskich.

Remote Gambling Association (RGA) – grupa reprezentująca operatorów zakładów bukmacherskich online oraz Association of British Bookmakers (ABB) utworzą wspólnie nowy organ o nazwie NEWCO.

NEWCO ma lobbować u polityków i starać się ocieplić wizerunek branży, która jest na świeczniku mediów i różnych organów państwowych.

W Wielkiej Brytanii trwa ciągły atak na przemysł hazardowy, co chwilę powstają nowe przepisy i ograniczenia, które sprawiają, że operatorom coraz trudniej prowadzić atrakcyjną dla graczy rozrywkę.

W 2018 roku co najmniej kilka firm hazardowych zostało ukaranych przez regulatora bardzo wysokimi grzywnami, a następnie zostały przeciągnięte przez błoto przez media. Nowe stowarzyszenie ma walczyć, aby więcej do takich sytuacji nie dochodziło.

Nowa grupa lobbystów poszukuje przewodniczącego i dyrektora generalnego, który musi posiadać doświadczenie w tego typu działaniach.

fot. Emily Wang / unsplash

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu