Superbet przejmuje firmę technologiczną z Chorwacji

W Aktualności DNIA
- Updated

Rumuńska Grupa Superbet przejęła chorwacką firmę technologiczną Axilis.  Podmioty współpracują ze sobą od 18 miesięcy. Wartość transakcji pozostała nieujawniona.

Axilis, którego siedziba znajduje się w Zagrzebiu, był odpowiedzialny za zaprojektowanie nowej strony rumuńskiego operatora. Witryna została uruchomiona w zeszłym tygodniu i pracuje obecnie w „trybie beta”. Firma technologiczna jest także odpowiedzialna za produkt mobilny Superbet.

blank

Przypomnijmy, że Rumuni od listopada 2017 roku prowadzą również biznes w Polsce, jednak do tej pory wyłącznie w sieci naziemnej. Spółka, od kwietnia br., stara się o w Ministerstwie Finansów o licencję na zakłady online. Strona internetowa polskiego ramienia Superbet także zostanie zaprojektowana przez Axilis. Obecnie trwają bardzo intensywne prace nad tym projektem.

Chorwacka firma została również poproszona o przeprojektowanie i rozbudowanie zastrzeżonej platformy do przyjmowania zakładów, należącej do jej nowego właściciela.

Axilis został założony w 2011 roku w Zagrzebiu przez byłego programistę Microsoft, Bruno Kovacica, który od teraz będzie pełnił funkcję dyrektor ds. Technologii w Grupie Superbet (CTO). Axilis zatrudnia obecnie 50 inżynierów.

Z kolei w Superbet w ostatnich miesiącach w nastąpiło wiele zmian personalnych na kluczowych stanowiskach. Nowym dyrektorem generalnym został Johnny Hartnett, były dyrektor słynnego operatora, Paddy Power.

W maju br. roku amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone, jeden z największych funduszy na świecie, przejął mniejszościowy pakiet w Superbet po inwestycji o wartości 175 milionów euro.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu