Superbet przejmuje firmę technologiczną z Chorwacji

W Aktualności DNIA
- Updated

Rumuńska Grupa Superbet przejęła chorwacką firmę technologiczną Axilis.  Podmioty współpracują ze sobą od 18 miesięcy. Wartość transakcji pozostała nieujawniona.

Axilis, którego siedziba znajduje się w Zagrzebiu, był odpowiedzialny za zaprojektowanie nowej strony rumuńskiego operatora. Witryna została uruchomiona w zeszłym tygodniu i pracuje obecnie w „trybie beta”. Firma technologiczna jest także odpowiedzialna za produkt mobilny Superbet.

Przypomnijmy, że Rumuni od listopada 2017 roku prowadzą również biznes w Polsce, jednak do tej pory wyłącznie w sieci naziemnej. Spółka, od kwietnia br., stara się o w Ministerstwie Finansów o licencję na zakłady online. Strona internetowa polskiego ramienia Superbet także zostanie zaprojektowana przez Axilis. Obecnie trwają bardzo intensywne prace nad tym projektem.

Chorwacka firma została również poproszona o przeprojektowanie i rozbudowanie zastrzeżonej platformy do przyjmowania zakładów, należącej do jej nowego właściciela.

Axilis został założony w 2011 roku w Zagrzebiu przez byłego programistę Microsoft, Bruno Kovacica, który od teraz będzie pełnił funkcję dyrektor ds. Technologii w Grupie Superbet (CTO). Axilis zatrudnia obecnie 50 inżynierów.

Z kolei w Superbet w ostatnich miesiącach w nastąpiło wiele zmian personalnych na kluczowych stanowiskach. Nowym dyrektorem generalnym został Johnny Hartnett, były dyrektor słynnego operatora, Paddy Power.

W maju br. roku amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone, jeden z największych funduszy na świecie, przejął mniejszościowy pakiet w Superbet po inwestycji o wartości 175 milionów euro.

Zobacz też

Bukmacherzy uratują włoski futbol?

Prezydent Włoskiej Federacji Piłki Nożnej (FIGC) wezwał włoski rząd do przekazania części obrotów z zakładów sportowych na wsparcie klubów

Czytaj więcej...
Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu