System „samowykluczenia” dla hazardzistów w Wielkiej Brytanii coraz bliżej

W Aktualności DNIA
- Updated

The UK Gambling Commission postanowiła zatwierdzić system „self-exclusion” dla wszystkich osób mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, które mają problem z hazardem online. Użytkownicy będą mogli zablokować swoje konta na wszystkich dostępnych tym w kraju stronach bukmacherskich, tak aby uniknąć pokusy korzystania z ich usług.

Gamstop to system samowykluczenia z hazardu opracowany przez Remote Gambling Association. Rozwiązanie daje graczom możliwość zapisania się do programu „dobrowolnego wykluczenia”. Po takiej rejestracji dostęp do internetowych platform hazardowych będzie automatycznie blokowany na okres do pięciu lat.

Jak donosi portal europeangaming.eu wszyscy operatorzy będą zobligowani do „podpięcia” systemu na swoich witrynach. Będzie to warunkiem koniecznym do posiadania licencji na prowadzenie działalności w tym kraju.

Nowy wymóg ma zostać oficjalnie ogłoszony w najbliższym tygodniu, zaraz po zweryfikowaniu ostatnich wątpliwości dotyczących jego skuteczności. Okazało się bowiem, że opisywany system ma pewne niedoskonałości. Podczas testów przeprowadzonych jeszcze w ubiegłym roku Gamstop nie działał tak efektywnie jak zakładano. Przede wszystkim, nie chronił „wykluczonych” użytkowników przed marketingowymi wiadomościami dostarczanymi przez operatorów gier. Wydaje się jednak, że ostatecznie będzie w Wielkiej Brytanii używany i rozpowszechniany już w najbliższym czasie.

Projekt był mocno wspierany przez działaczy społecznych, Partię Pracy, a nawet samą Komisję, której celem  jest zaostrzenie przepisów i zasad dotyczących hazardu online.

Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii planuje również wprowadzić inne środki, aby zaradzić rosnącemu zjawisku uzależnienia od hazardu w tym kraju. Jednym z takich środków ma być zakaz używania kart kredytowych do gier i zakładów bukmacherskich. Rozpoczęte zostały już 12-tygodniowe konsultacje w tej sprawie.

Foto. Free-Photos

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu