System wrocławskiej spółki technologicznej wykorzystany zostanie do nadzoru nad hazardem w USA

W Aktualności DNIA
- Updated

Platforma analityczna DataWalk wrocławskiej spółki informatycznej posłuży amerykańskim instytucjom do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. Narzędzie wykorzystane będzie również do nadzoru nad przemysłem hazardowym.

Rozwój wrocławskiej spółki DataWalk jest imponujący. W ciągu ostatnich kilku miesięcy podpisała ona szereg intratnych kontraktów, m.in. z amerykańskimi podmiotami, które zamierzają wykorzystać flagowy produkt spółki – platformę DataWalk – do usprawnienia, albo nawet zrewolucjonizowania swojej działalności.

Spółka w czerwcu zapowiadała, że do końca roku zamierza podpisać kilkanaście  umów z klientami z USA. We wrześniu np. spisane zostały stosowne porozumienia z jedną z amerykańskich agencji federalnych oraz Departamentem Policji w Anderson, USA. W połowie roku firma podpisała memorandum z Research Innovation Inc., integratorem technologii, będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Zainteresowanie możliwościami platformy wyraziła także Stanowa Komisja Hazardowa w Waszyngtonie. Z informacji dostępnych na stronie internetowej spółki wynika, że współpraca z komisją ma charakter pilotażowy i jej założeniem jest przetestowanie działania DataWalk w procesie nadzorowania i identyfikowania nadużyć w branży hazardowej.

Wrocławska spółka świadczy usługi informatyczne z zakresu high-tech i big data (przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych), dysponując własnymi rozwiązaniami technologicznymi. Walory jej autorskiej platformy wykorzystuje sektor finansowy i ubezpieczeniowy. W komunikatach czytamy m.in. o  dotychczasowej współpracy z Grupą Talanx: TUiR Warta i HDI Sigorta Turcja, a także Ministerstwem Finansów RP.

Prezes zarządu DataWalk Paweł Wieczyński podkreśla, że „najsilniejsze strony produktu to szybsze operacje od aktualnie dostępnych rozwiązań łączenia dużych i skomplikowanych danych, idących w miliardy rekordów i terabajty objętości, czy np. kilkadziesiąt razy szybsze procesowanie zaawansowanych zapytań w ujęciu klasycznym lub grafowym. Przewagi DataWalk najlepiej sprawdzają się w niszy analizy sieci powiązań dla dużych wolumenów danych i znajdują zastosowanie w zakresie bezpieczeństwa, gdyż to właśnie przestępcy oraz terroryści często zmieniają schematy działania. Aby przeciwdziałać tego typu operacjom należy być o krok szybszym, łączyć co chwilę pojawiające się zasoby danych w celu szukania dziwnych i nietypowych schematów zachowań czy relacji”.

Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW. Ambicją zarządu spółki jest rozwiązywanie, za pośrednictwem DataWalk, globalnych problemów w obszarze bezpieczeństwa.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu