Szwecja. Bet365, Flutter i GVC nie unikną kary

W Aktualności DNIA
- Updated

Bet365, Flutter Entertainment i GVC przegrały apelacje sądowe, w których domagały się obniżenia lub anulowania kar nałożonych przez Szwedzki Urząd ds. Hazardu (SGA) za oferowanie zakładów na mecze piłki nożnej z udziałem osób niepełnoletnich.

Szwedzki sąd administracyjny w Linköping ujawnił wyniki odwołań 11 operatorów od grzywien po raz pierwszy zastosowanych przez SGA w lipcu 2019 r. Bet365 i The Stars Group zostały ukarane grzywnami w wysokości 10 mln SEK (800 tys. GBP), podczas gdy Flutter i GVC otrzymały karę w wysokości 5,5 mln SEK (440 tys. GBP).

Odrębne odwołania sześciu innych firm spowodowały częściowe obniżenie nałożonych na nie grzywien. Nowe kary będą o 0,5 mln SEK niższe niż pierwotnie orzeczona kwota. Odwołanie Bethard od nałożonej przez SGA grzywny w wysokości 2,5 mln SEK zostało uwzględnione przez szwedzki sąd. „Naruszenie nie jest poważne i organ regulacyjny nie miał podstaw, aby tak dotkliwie ukarać finansowo operatora. Decyzję należy uchylić, a Bethard nie powinna płacić grzywny”, stwierdził w tym wypadku sąd.

Wszystkie zaangażowane firmy wnioskowały o anulowanie grzywien z uwagi na to, że SGA nie wydało jasnych wskazówek dotyczących interpretacji przepisów szwedzkiej ustawy hazardowej dotyczących nieletnich graczy. Ustawa stanowi, że rynki bukmacherskie nie powinny być oferowane na mecze piłki nożnej lub wydarzenia sportowe, w których większość osób jest w wieku poniżej 18 lat.

W przypadku bet365 sąd stwierdził, że firma poważnie naruszyła szwedzkie prawo i nie było powodu, aby SGA nie nakładała grzywny. Sąd stwierdził również, że bukmacher nie uzasadnił swojego żądania zniesienia grzywny oraz że wyrok SGA można uznać za odpowiedni.

SGA analizuje teraz każdy z wyroków, aby ustalić, czy istnieje powód do wniesienia odwołania od decyzji sądu.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu