Szwecja. Legalni operatorzy otwarcie krytykują rząd

W Aktualności DNIA
- Updated

Szefowie największych operatorów działających w Szwecji wysyłają list do ministra Shekarabiego. Krytykują pomysł wprowadzenia kolejnych ograniczeń w kanale online.

Największe regulowane szwedzkie firmy hazardowe skrytykowały niedawną propozycję rządu dotyczącą wprowadzenia ograniczeń depozytów i bonusów. W ubiegłym tygodniu władze szwedzkie ogłosiły plan wprowadzenia przepisów nakładających na depozyty graczy tygodniowy limit w wysokości 5 000 SEK, a także limit 100 SEK dla bonusów. Operatorzy twierdzą, że może to ostatecznie doprowadzić do ich wyjścia z rynku szwedzkiego.

W liście stowarzyszenia handlowego BOS, szefowie Betsson, Kindred, LeoVegas, William Hill i NetEnt twierdzą, że nowe przepisy nie są zgodne z pierwotnymi celami utworzenia bezpieczniejszego dla użytkowników środowiska. Zamiast tego spowodują, że rozrośnie się czarny rynek. Operatorzy twierdzą także, że szwedzki minister spraw społecznych Ardalan Shekarabi tworzy „Wild West 2.0”, źle pojmując interes konsumentów, dzięki czemu najwięcej ma skorzystać szwedzki czarny rynek.

Autorzy listu przypominają niedawny raport BOS, według którego co czwarty szwedzki gracz korzysta z usług nielicencjonowanymi operatorami. W raporcie stworzonym przez pracowników Copenhagen Economics oszacowano, że zaledwie 72% Szwedów wybiera grę w licencjonowanym kasynie online i 80% w zakładach sportowych.

„Minister Shekarabi wie o tym, ma również dostęp do statystyk, ale z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie wydaje się, aby się martwił, że coraz więcej graczy wybiera niekontrolowany czarny rynek”, czytamy w liście.

Operatorzy twierdzą, że odpływ graczy do szarej strefy i dalsze ograniczenia regulacyjne dotyczące reklam operatorów hazardowych, mogą spowodować, że wielu licencjonowanych operatorów wyjdzie z rynku. Rynek zostanie bowiem “przeregulowany”, co niekorzystnie wpłynie na możliwość prowadzenia legalnego biznesu hazardowego.

Autorzy listu podkreślają również na znaczny spadek przychodów podczas pandemii Covid-19, co w zestawieniu z pomysłami rządu jeszcze bardziej pogarsza sytuację podmiotów legalnie działających na szwedzkim rynku. Przedstawiciele rządu nie skomentowali jeszcze zawartego w liście stanowiska branży.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu