Szwecja: nowe limity tylko w kasynach online

W Aktualności DNIA
- Updated
Szwecja flaga

Szwedzki rząd zapowiedział, że wykluczy zakłady sportowe i wyścigi konne z propozycji nowych limitów depozytów ukierunkowanych na zwiększoną ochronę konsumentów.

Nowy dokument konsultacyjny przedstawiający zmienione zasady zawiera założenia, zgodnie z którymi tylko kasyna online podlegałyby limitowi depozytów w wysokości 5000 SEK (415 £) tygodniowo.

Szwedzki minister spraw społecznych Ardalan Shekarabi stwierdził, że hazard w kasynie online jest „szczególnie ryzykowny” dla graczy. „Wiemy, że kasyno online ma szczególną pozycję, jeśli chodzi o powiązanie z problemami hazardowymi. Nowe propozycje pozwolą nam lepiej ochronić graczy w tym ciężkim okresie.”, powiedział Shekarabi.

Zgodnie ze zmienionymi standardami gracze byliby również zobowiązani do ustalania limitów czasu przeznaczonego na gry, a wszystkie bonusy za rejestrację w kasynie byłyby ograniczone do zaledwie 100 SEK (8 £).

Rząd potwierdził, że limit depozytów w wysokości 5000 SEK zostanie zastosowany do każdego licencjobiorcy i będzie obowiązywał od 2 lipca do końca 2020 roku.

Poprawki są wynikiem wstępnych konsultacji szwedzkiego rządu rozpoczętych w zeszłym miesiącu, podczas których operatorzy zgłosili swoje obawy związane z nowymi obostrzeniami. Wygląda na to, że opór i presja ze strony branży bukmacherskiej przyniosły oczekiwany przez operatorów skutek.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu