Szwecja walczy z korupcją w sporcie

W Aktualności DNIA
- Updated

Szwedzki regulator przedstawił nowe zasady ograniczeń na rynku rynku zakładów sportowych. Celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka ustawiania meczów piłkarskich.

Zakłady sportowe w Szwecji mogą zostać ograniczone do meczów w czterech najlepszych szwedzkich ligach piłkarskich. Takie postanowienie zawarto w nowych przepisach wydanych przez Urząd ds. Hazardu (SGA) dotyczących ustawiania meczów.

Zgodnie ze zaktualizowanymi zasadami wydanymi przez regulatora, zakłady sportowe na piłkę nożną będą ograniczone do czterech najwyższych lig szwedzkich, w tym Allsvenskan, Suprettan i szwedzkiej pierwszej i drugiej ligi. Oferowanie zakładów na mecze pucharowe Szwecji będzie również ograniczone do drużyn z tych dywizji. Zakazane będzie oferowanie kursów na spotkania towarzyskie szwedzkich zespołów bez względu na drużyny, które w nich grają.

Ograniczeniom będzie podlegać ponadto obstawianie meczów drużyn narodowych poniżej 21 lat i drużyny seniorów reprezentacji Szwecji.

Na poziomie rozgrywek międzynarodowych SGA wezwała operatorów do ograniczenia zakładów sportowych do „meczów międzynarodowych, w których drużyny należą do jednej z czterech najwyższych dywizji w każdym kraju”.

W ramach nowych ograniczeń operatorzy posiadający licencję szwedzką nie będą mogli oferować zakładów również na takie zdarzenia jak czerwone lub żółte kartki, rzuty karne czy dyskwalifikacje. Operatorzy nie będą mogli również oferować zakładów na graczy biorących udział meczu lub turnieju, jeśli zawodnik nie ukończył 18 lat.

SGA opublikowało zaktualizowane zasady ograniczeń zakładów sportowych po konsultacji z operatorami, zainteresowanymi podmiotami branżowymi i szwedzkimi stowarzyszeniami sportowymi.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu