Szwedzki Enlabs coraz śmielszy we Wschodniej Europie

W Aktualności DNIA
- Updated

Enlabs, szwedzki podmiot iGaming’owy notowany na giełdzie w Sztokholmie, zdecydował się na zakup jednego z naziemnych operatorów gier na Białorusi, informuje portal gamblerspost. Firma podpisała już list intencyjny w sprawie przejęcia anonimowej spółki białoruskiej, która choć aktualnie nie posiada krajowej licencji iGaming’owej spełnia warunki jej uzyskania.

Zgodnie z oświadczeniem prasowym, Enlabs traktuje przejęcie jako „strategicznie bardzo ważne” dla ekspansji na regulowanym białoruskim rynku gier online. Posunięcie to jest kontynuacją rozwoju firmy na wschodzie Europy. Szwedzi są już obecni w takich krajach jak Estonia, Łotwa i Litwa.

„Mamy długoletnie doświadczenie oraz wiedzę z sąsiednich rynków. Jesteśmy głęboko przekonani o naszych szansach na sukces także na Białorusi, kraju, który pod względem liczby ludności można stawiać mniej więcej na równi z innymi nadbałtyckimi państwami i o łącznej wartości rynku gier wynoszącej ponad 500 milionów euro” – powiedział dyrektor generalny i prezydent Enlabs, Robert Andersson.

„Oczekujemy silnego rozwoju rynku, na którym chcemy zostać liderem. Przejęcie jest w pełni zgodne z naszą strategią koncentrowania się na nadbałtyckich krajach oraz podobnym im, a prace nad zdobyciem licencji dla gier online rozpoczną się natychmiast”– dodał Anderson.

Nowe przepisy regulujące białoruski rynek, weszły w życie 1 kwietnia 2019 roku, a techniczne blokowanie operatorów nie posiadających licencji rozpocznie się w kwietniu 2021 roku. Operatorzy zainteresowani uzyskaniem lokalnej licencji muszą spełnić kilka rygorystycznych kryteriów, między innymi muszą posiadać kilkuletnie doświadczenie w obsłudze naziemnych obiektów oferujących gry hazardowe oraz posiadać kapitał w wysokości około 1 miliona euro.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu