Szykują się zmiany prawa na Ukrainie

W Aktualności DNIA
- Updated

Wybrany niedawno na urząd prezydenta Ukrainy Wolodymyr Zelensky, nakazał rządowi podjęcie prac i przedstawienie parlamentowi projektu ustawy o legalizacji działalności hazardowej w tym kraju. Termin realizacji wyznaczył już na grudzień bieżącego roku.

Prezydent Zelensky przedstawił swoje oczekiwania podczas szerokiego spotkania, w którym uczestniczyli szefowie parlamentu, przedstawiciele rządu i organów ścigania. Podkreślił przy tym, że przez termin realizacji projektu, rozumie przedstawienie go parlamentowi w takim czasie, aby mógł on podjąć odpowiednie decyzje już 1 grudnia br. W związku z powyższym, rząd naszego sąsiada winien zakończyć prace nad opracowaniem treści ustawy do 1 października.

Jako bezpośrednio odpowiedzialnych, Prezydent wskazał premiera Ołeksija Honcharuka oraz ministra finansów Oksanę Markarową. Potwierdza to jak poważnie Wolodymyr Zlensky traktuje sprawę konieczności uregulowania sprawy hazardu. Dotychczas problematyka gier hazardowych nie jest na Ukrainie uregulowana, a zyski z hazardu ciągną firmy nie posiadające zezwoleń na urządzanie zakładów sportowych, które swoją działalność bezpodstawnie przedstawiają jako zwykłe loterie. Treść zapowiedzianego projektu ukraińskiej ustawy hazardowej nie jest jeszcze znana szerokiej opinii publicznej.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu