The Nevada Gaming Control Board aktualizuje zasady bezpieczeństwa

W Aktualności DNIA
- Updated

Operatorzy kasyn w Las Vegas otrzymali nowe protokoły bezpieczeństwa dla graczy i pracowników. To reakcja stanowego regulatora na wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w stanie Nevada.

The Nevada Gaming Control Board zaktualizowała dotychczasową politykę bezpieczeństwa pracy, wprowadzając zaostrzone zasady dla uczestników gier stołowych. Zgodnie z nowymi zapisami, kasyna są zobligowane do wymogu noszenia przez graczy maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.

„W sytuacji kiedy nie ma szyby bądź innej bariery między krupierem a graczem, nasi operatorzy muszą wymagać od obecnych przy grach stołowych i karcianych graczy noszenia maseczek. Wymóg ten dotyczy uczestników gier stołowych i karcianych, widzów oraz innych osób w promieniu dwóch metrów od dowolnej gry stołowej lub karcianej”, czytamy w wydanym przez The Nevada Gaming Control Board oświadczeniu.

Zgodnie z powyższymi zapisami, wymóg będzie dotyczyć takich gier jak blackjack, ruletka, kości, poker i ma zastosowanie dla wszystkich pracowników kasyna. Gracze korzystający z automatów nie są zobowiązani do noszenia masek, aczkolwiek są do tego mocno zachęcani. Podobne zasady będą dotyczyć również krupierów, którzy pozostają przy jednym stole przez godzinę i są narażeni na kontakt z setkami ludźmi każdego dnia.

Przewodnicząca The Nevada Gaming Control Board, Sandra Morgan tak odniosła się do tematu ochrony pracowników: „Zdecydowaliśmy się na osłony twarzy w miejscach, gdzie nie będzie pleksiglasu ani żadnej innej bariery. Dotychczasowy brak indywidualnej ochrony pracownika jest co najmniej rozczarowujący. Musimy więc zrobić co w naszej mocy, aby personel miał zapewnioną odpowiednią ochronę”.

Kasyna w Las Vegas, po blisko trzymiesięcznym okresie lockdown’u spowodowanego pandemią koronawirusa, zaczęły wznawiać swoją działalność od 4 czerwca. W stanie Nevada odnotowano do tej pory blisko 15 tysięcy zachorowań.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu