Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

W Temat Dnia DNIA
- Updated
IGT

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało konsorcjum amerykańskich firm IGT.

Jak podje Totalizator Sportowy w swoim dzisiejszym komunikacie, nowa umowa będzie obowiązywała do grudnia 2028 roku. Podobnie jak dotychczasowy kontrakt, zawiera również klauzulę umożliwiającą jej przedłużenie o kolejne trzy lata. Warto przypomnieć, że Totalizator Sportowy skorzystał z tego rozwiązania przy realizacji aktualnie obowiązującego kontraktu. Zawartą w lipcu 2010 roku 7-letnia umowę, obowiązująca od grudnia 2011 roku, przedłużono do końca listopada 2021 roku.

Jak informuje w swoim komunikacie krajowy monopolista, w ramach umowy konsorcjum IGT wymieni cały funkcjonujący od 2011 roku system centralny. Dostawca stopniowo będzie również instalował nowy sprzęt w kolekturach LOTTO. Dodatkowo, IGT wdroży nowy system służący do sprzedaży w kanale interaktywnym, który – zwłaszcza w okresie pandemii – zyskuje na znaczeniu.

– Cieszymy się, że to właśnie firma IGT będzie miała szansę dostarczenia najnowszych rozwiązań technologicznych i operacyjnych do obsługi polskich Graczy  i kolektur. Z jednej strony będzie to kontynuacja naszej długoletniej współpracy  z Totalizatorem Sportowym, z drugiej jednak każde wdrożenie to nowe wyzwania, zupełnie inne wymagania sprzętowe i organizacyjne, którym można sprostać jedynie posiadając wieloletnie doświadczenie na rynku loteryjnym oraz rozbudowane centrum R&D, które mamy tutaj w Polsce. Zatrudniając w Warszawie blisko 300 osób, jesteśmy w stanie oddelegować do tego projektu naszych najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów, co zagwarantuje bezproblemowy przebieg wszystkich prac wdrożeniowych – powiedział Wojciech Włodarczyk, Prezes Zarządu IGT Poland.

Warto podkreślić, że IGT Poland w zasadzie nieprzerwanie od prawie 30 lat dostarcza system centralny do obsługi Totalizatora Sportowego. Pierwszą umowę, realizowaną przez IGT jeszcze pod nazwą Grytek, podpisano już w 1991 roku. Była ona krokiem milowym w rozwoju krajowego operatora loteryjnego. Wraz z pojawieniem się nowego systemu i sprzętu w kolekturach, do lamusa odeszły kupony z banderolą. Dzięki temu Totalizator Sportowy przeszedł ogromną transformację technologiczną i biznesową.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu