Totalizator Sportowy ma 60 lat za sobą. Teraz wchodzi w nowy etap rozwoju

W Temat Dnia DNIA
- Updated

Ponad 60-letnia historia i największe zmiany w działalności Totalizatora Sportowego zaprezentowane zostały w opublikowanym na stronie internetowej spółki Raporcie Odpowiedzialności Społecznej. Dokument oparty został głównie na danych z lat 2017-2018 i stanowi kompendium wiedzy o Totalizatorze Sportowym.

Przełomowym momentem działalności spółki był rok 2017, w którym na mocy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych powierzono jej budowę salonów gier na automatach, umożliwiono organizację kasyna internetowego, jak i wejście do międzynarodowego konsorcjum Eurojackpot.  Moment ten pozwolił również uruchomić internetową sprzedaż produktów, które do tej pory można było nabyć wyłącznie w sieci naziemnej. Podejmowane obecnie przez menadżerów spółki działania koncentrują się na rozwoju nowych produktów i rozbudowie systemów informatycznych.

Priorytety Totalizatora

Jak zapewnia  prezes TS Olgierd Cieślik wciąż kluczowe dla działalności firmy pozostają: zapewnienie bezpieczeństwa grających, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które sprostają potrzebom rynku gamingowego, gromadzenie funduszy na rzecz rozwoju polskiego sportu, kultury i społeczeństwa obywatelskiego oraz na rzecz profilaktyki uzależnień, a także wsparcie walki z szarą strefą w obszarze gier hazardowych.

 – Na działalności spółki spoczywa wielka odpowiedzialność. Dzięki rosnącej sprzedaży naszych produktów środki przeznaczone na wsparcie polskiego sportu i kultury narodowej każdego roku są liczone w setkach milionów złotych. W procesie budowy potęgi rodzimego sportu i kultury aktywnie uczestniczą gracze LOTTO, którzy mają pełne prawo nazywać się największymi mecenasami sportu i kultury. Wygrywa polski sport i kultura, wygrywają nasi gracze – wygrywamy razem! – nie kryje zadowolenia prezes TS.

Raport

Raport Odpowiedzialności Społecznej podzielony został na kilka obszarów.  W pierwszej jego części autorzy przywołują historię spółki. Druga część natomiast skupia się na problematyce strategii i zarządzania. „Wygrywamy razem” – to nowe hasło, idea przewodnia Totalizatora. Klienci wygrywają nie tylko dla siebie, bowiem część ich pieniędzy, poprzez odprowadzane do budżetu państwa dopłaty, współfinansują inwestycje w sport, kulturę i sektor pozarządowy.  Do 2020 r. strategia spółki koncentrować się ma na kilku obszarach. Pierwszym, najważniejszym jest klient („Klient w centrum uwagi”). Z myślą o nim kontynuowane są prace nad likwidacją barier zakupowych (płatności kartą), przygotowywane i wdrażane są nowe usługi i gry. Dzięki rejestrowi gracza, czyli centralnej bazie danych, możliwe będzie także zarządzanie ofertą i jej dostosowywanie do realnych oczekiwań i stylu gry klienta. Kolejny cel strategiczny zakłada wejście Totalizatora na nowe rynki gamingowe. Nowe produkty i usługi wymagają wsparcia technologicznego, dlatego spółka już dziś przygotowuje się do stworzenia funduszu inwestycyjnego, którego celem będzie inwestowanie w firmy z potencjałem do tworzenie nowoczesnych systemów sprzedaży gier online. Oprócz funduszu Totalizator zamierza utworzyć centrum rozwoju oprogramowania, które będzie zaopatrywało grupę w rozwiązania technologiczne i gry. Podejmowane przez spółkę wyzwania, w tym szczególnie realizacja monopolu hazardowego państwa, wymuszają na spółce projektowanie zamierzeń strategicznych również w obszarze finansów. Trzeba zbilansować potrzeby klientów i właściciela, stawiając przede wszystkim na gry o częstych wygranych i relatywnie wysokim zwrocie dla gracza. Takie rozwiązania mają na celu ochronę prowadzonej aktualnie działalności w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych przed konkurencją ze strony innych form hazardu.

Pracownicy i klienci TS

Raport TS, w kolejnych swoich częściach, koncentruje się na informacjach dotyczących jej pracowników i klientów. Dziś  TS zatrudnia ponad 3 tys. osób –  1575 pracowników biurowych oraz 1582 sprzedawców sieci własnej. W związku z wejściem na nowe rynki gamingowe kwitnie także współpraca ze specjalistami posiadającymi niszowe kompetencje i wiedzę z obszaru nowoczesnych technologii. Specjaliści próbują w swoim raporcie nakreślić profil typowego klienta TS. Pozyskane dane wykorzystują m.in. w procesie tworzenia polityki ochrony osób małoletnich przed uzależnieniami od hazardu.

W sposób szczególny w raporcie podkreśla się zaangażowanie spółki w realizację polityki odpowiedzialnej sprzedaży produktów Lotto. Do wszystkich sprzedawców kierowane są komunikaty dotyczące bezpieczeństwa gry oraz zmian w przepisach prawnych. W ostatnich dwóch latach spółka przeszkoliła w tym zakresie niemal 50 tys. osób. Od kilku lat Totalizator prowadzi także projekt audytów „tajemniczy klient”. Jego efektem jest skontrolowanie ponad 60 tys. kolektur.

Inicjatywy TS

Pozytywny wizerunek spółki i jej nowych marek umacnia niemal ciągłe zaangażowanie w liczne inicjatywy i projekty związane ze wspieraniem sportu,  kultury, edukacji historycznej. W ostatnim czasie kontynuowano np. projekt „Lotto. Gramy dla sportu i kultury”. Podejmowano także szereg działań, które budowały wizerunek marki Lotto, jako tej, która zapewnia rozrywkę, pozwala spełniać marzenia, działa odpowiedzialnie społecznie oraz wspiera rozwój sportu i kultury.

Więcej nt. inicjatyw podejmowanych przez TS: https://www.totalizator.pl/firma/aktualnosci/raport-odpowiedzialnosci-spolecznej-za-lata-2017-2018

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu