Trudne początki branży online w Buenos Aires

W Aktualności DNIA
- Updated

Branża gier online w stolicy Argentyny nie ma najłatwiejszego startu. Uregulowany zaledwie przed kilkoma miesiącami rynek, już musi mierzyć się z problemami związanymi z kryzysem wywołanym pandemią wirusa oraz oporem stowarzyszenia Aphara, zajmującego się wyścigami konnymi w kraju.

Lotería de la ciudad de Buenos Aires (LOTBA), lokalny organ ds. gier hazardowych, niedawno rozpoczął proces licencjonowania operatorów gier hazardowych i zakładów sportowych w Buenos Aires. Jednak w związku z wybuchem pandemii koronawirusa został zmuszony do wstrzymania procesu i przesunięcia go na późniejszy termin. Jak się okazało COVID-19 nie jest jedynym zmartwieniem regulatora, ponieważ na „celownik” wzięła go Aphara, która atakuje organ widmem wyparcia przez operatorów online nawet 2000 miejsc pracy w stołecznym mieście Argentyny.

„To polityka, która przynosi korzyści tylko kilku zagranicznym firmom. Wszystko z powodu naszego systemu podatkowego, który opiera się na nieuczciwej konkurencji. Operatorzy online, w przeciwieństwie do spółek mających punkty naziemne nie generują realnego zatrudnienia”, powiedział szef stowarzyszenia, Diego Quiroga.

Przypomnijmy, że w marcu prezydent Argentyny, Alberto Fernández wprowadził obowiązkową kwarantannę, która zmusiła operatorów loterii, kasyna oraz tory wyścigowe do zawieszenia działalności. Kryzys wpłynął na wszystkie możliwe rodzaje gier hazardowych w Buenos Aires. Szef Aphary, zaznaczył, że choć prezydent opowiada się za działaniami zapobiegającymi bezrobociu to władze miasta Buenos Aires promują hazard online, który może je pogłębić. Według niego, dopuszczenie do rynku operatorów online sprawi, że dziesiątki rodzin, których członkowie pracują w naziemnych punktach bukmacherskich mogą znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji.

„To niesprawiedliwe, że chce się zastąpić pracowników platformami internetowymi, które nie generują żadnego zatrudnienia”, skomentował Quiroga, powtarzając, że to punkty naziemne tworzą prawdziwe miejsca pracy, podczas gdy hazard online jest „niesprawiedliwy i dyskryminujący”.

Licencje na prowadzenie działalności związanej z grami online, będą wydawane na okres pięciu lat, ale LOTBA może je przedłużyć za uprzednim porozumieniem. Dzięki temu poker, bingo, zakłady sportowe, wirtualne kasyna i wiele innych gier staną się dozwolone.

Każdy zainteresowany uzyskaniem licencji operator, jest zobowiązany do uiszczenia rocznej opłaty w wysokości 500 USD. Dotyczy to zarówno lokalnych, jak i zagranicznych spółek. Poza tym operatorzy muszą przedłożyć dokumenty potwierdzające ich minimum dwuletnie doświadczenie oraz osiągnięte przychody, które muszą przekraczać 370 000 USD rocznie.

foto. Pexels

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu