Trudny czas przed branżą hazardową w Makau?

W Aktualności DNIA
- Updated

Branża hazardowa w Makau od ponad roku toczy zaciętą walkę z widmem spadających dochodów. Co więcej, zidentyfikować można kilka czynników, które mogłyby jeszcze pogorszyć obecną sytuację.

W kontekście przychodów generowanych przez lokalne kasyna, analitycy przewidują „posuchę” w ostatnim kwartale roku. Morgan Stanley, firma zajmująca się analizą finansową, uważa że Makau będzie miało duże trudności z osiągnięciem wzrostów w każdym z ostatnich trzech miesięcy roku, dowiadujemy się z portalu casino.buzz.

Z kolei kilku amerykańskich analityków stwierdziło, że październikowy przychód z gier brutto (GGR) w Makau spadnie o 6% w stosunku do tego samego miesiąca roku poprzedniego. Co więcej, dodali, że w listopadzie i grudniu można spodziewać się około dziewięcioprocentowego spadku.

W porównaniu do wyników z pierwszych dziewięciu miesięcy spodziewamy się spowolnienia wzrostu przychodów w czwartym kwartale. Przypuszczenia te opieramy na danych, które wskazują na niższą liczbę zainteresowanych grą oraz na ogólne spowolnienie gospodarki” – stwierdzili analitycy.

Pośród wspomnianych pesymistycznych założeń pojawiły się jednak również doniesienia podważające nienajlepsze prognozy dotyczące spowolnienia w branży kasyn w Makau. Według najnowszych danych opublikowanych przez Macau Financial Services Bureau (FSB), branża hazardowa w tym chińskim regionie administracyjnym, od stycznia do sierpnia tego roku osiągnęła imponujące przychody podatkowe w wysokości 9,49 miliarda USD. Do tak okazałej kwoty przyczynił się z pewnością podwyższony podatek nałożony na kasyna w Makau, który wzrósł o 1,5% w stosunku do roku ubiegłego. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie ma przy tym mowy o prognozie sytuacji na następne miesiące.

Zaskakujące jest to, że do podwyższenia składki podatkowej doszło w momencie kiedy GGR zanotował na przestrzeni pierwszych ośmiu miesięcy roku spadek o 1,9%.

Według kolejnych danych opublikowanych przez regulatora hazardowego w Makau, kasyna po dwóch miesiącach ze spadkiem, w końcu osiągnęły dodatni wynik. Kasyna w Makau odnotowały we wrześniu przychody w wysokości 22,08 mld MOP (2,73 mld USD). Wynik ten oznacza minimalny wzrost w stosunku do września 2018, który wyniósł 0,6%.

Według wcześniejszych założeń, sektor hazardowy miał „odżyć” w drugiej połowie roku i oczekiwano, że przychody osiągną wzrost w granicach 1-3%. Niestety nic nie wskazuje na taki rezultat. Co więcej, wskaźnik GGR dla Makau we wrześniu spadł o 9 procent w stosunku do poprzedzającego sierpnia, co jest uznano za największy zanotowany spadek od 27 miesięcy.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu