Trudny czas przed branżą hazardową w Makau?

W Aktualności DNIA
- Updated

Branża hazardowa w Makau od ponad roku toczy zaciętą walkę z widmem spadających dochodów. Co więcej, zidentyfikować można kilka czynników, które mogłyby jeszcze pogorszyć obecną sytuację.

W kontekście przychodów generowanych przez lokalne kasyna, analitycy przewidują „posuchę” w ostatnim kwartale roku. Morgan Stanley, firma zajmująca się analizą finansową, uważa że Makau będzie miało duże trudności z osiągnięciem wzrostów w każdym z ostatnich trzech miesięcy roku, dowiadujemy się z portalu casino.buzz.

Z kolei kilku amerykańskich analityków stwierdziło, że październikowy przychód z gier brutto (GGR) w Makau spadnie o 6% w stosunku do tego samego miesiąca roku poprzedniego. Co więcej, dodali, że w listopadzie i grudniu można spodziewać się około dziewięcioprocentowego spadku.

W porównaniu do wyników z pierwszych dziewięciu miesięcy spodziewamy się spowolnienia wzrostu przychodów w czwartym kwartale. Przypuszczenia te opieramy na danych, które wskazują na niższą liczbę zainteresowanych grą oraz na ogólne spowolnienie gospodarki” – stwierdzili analitycy.

Pośród wspomnianych pesymistycznych założeń pojawiły się jednak również doniesienia podważające nienajlepsze prognozy dotyczące spowolnienia w branży kasyn w Makau. Według najnowszych danych opublikowanych przez Macau Financial Services Bureau (FSB), branża hazardowa w tym chińskim regionie administracyjnym, od stycznia do sierpnia tego roku osiągnęła imponujące przychody podatkowe w wysokości 9,49 miliarda USD. Do tak okazałej kwoty przyczynił się z pewnością podwyższony podatek nałożony na kasyna w Makau, który wzrósł o 1,5% w stosunku do roku ubiegłego. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie ma przy tym mowy o prognozie sytuacji na następne miesiące.

Zaskakujące jest to, że do podwyższenia składki podatkowej doszło w momencie kiedy GGR zanotował na przestrzeni pierwszych ośmiu miesięcy roku spadek o 1,9%.

Według kolejnych danych opublikowanych przez regulatora hazardowego w Makau, kasyna po dwóch miesiącach ze spadkiem, w końcu osiągnęły dodatni wynik. Kasyna w Makau odnotowały we wrześniu przychody w wysokości 22,08 mld MOP (2,73 mld USD). Wynik ten oznacza minimalny wzrost w stosunku do września 2018, który wyniósł 0,6%.

Według wcześniejszych założeń, sektor hazardowy miał „odżyć” w drugiej połowie roku i oczekiwano, że przychody osiągną wzrost w granicach 1-3%. Niestety nic nie wskazuje na taki rezultat. Co więcej, wskaźnik GGR dla Makau we wrześniu spadł o 9 procent w stosunku do poprzedzającego sierpnia, co jest uznano za największy zanotowany spadek od 27 miesięcy.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu