UKGC ogłasza listę organizacji społecznych zatwierdzonych do przyjmowania wpłat operatorów

W Aktualności DNIA
- Updated

Brytyjska Gambling Commission (UKGC) opublikowała listę organizacji, do których firmy hazardowe mogą wnosić składki na działalność związaną z odpowiedzialnym hazardem. Wpłaty są obowiązkowe i stanowią jeden z warunków licencyjnych.

Lista zatwierdzonych przez brytyjskiego regulatora organizacji jest zaskakująco krótka i zawiera tylko trzy podmioty: GambleAware, GamCare i YGAM (Young Gamers & Gamblers Education Trust). O wpis na listę ubiegało się znacznie więcej organizacji.

W ramach posiadanych licencji, działający w Wielkiej Brytanii operatorzy hazardowi są zobowiązani do wnoszenia corocznych składek, które wykorzystywane są następnie na badania dotyczące społecznych skutków uprawiania hazardu, a także na zapobieganie uzależnieniom i ich leczenie. Środki te trafić mogą do jednej lub kilku organizacji, które zostały wpisane na listę opublikowaną przez UKGC.

Operatorzy hazardowi są również zobowiązani do informowania UKGC w swoich rocznych lub kwartalnych sprawozdaniach o organizacji, na rzecz której dokonali płatności oraz kwotach jakie zostały przez nich uiszczone. Sama Gambling Commission zapowiedziała natomiast, że ​informacje na temat wpłat LCCP będzie publikować co najmniej raz w roku.

Należy dodać, że operatorzy gier hazardowych mogą bez przeszkód przekazywać fundusze na rzecz dowolnej organizacji społecznej spoza zatwierdzonej przez UKGC listy. Takie wpłaty nie będą zaliczane jako wypełniające warunki licencyjne.

Kształt listy zatwierdzonej przez UKGC budzi jednak na Wyspach kontrowersje. Zaskoczenie wyrazili między innymi przedstawiciele Gordon Moody Association, stwierdzając, iż nie rozumieją dlaczego ich organizacja charytatywna nie znalazła się na liście. Podkreślili przy tym, że GMA to organizacja, która jako jedyna oferuje leczenie stacjonarne osobom cierpiącym na problemy z hazardem. Przedstawiciele UKGC nie odnieśli się na razie do tych krytycznych opinii.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu