UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

W Aktualności DNIA
- Updated

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla, że pomimo stanu pandemii, przedsiębiorcy hazardowi muszą przestrzegać obowiązujących przepisów.

Neil McArthur (CEO) The Gambling Commission (UKGC) ostrzega, że brytyjski regulator nie będzie tolerować „nieodpowiedzialnego zachowania” operatorów podczas epidemii Covid-19 i nie zawaha się interweniować, jeśli standardy odpowiedzialności społecznej zaczną spadać. W e-mailu wysłanym do wszystkich licencjobiorców McArthur potwierdził, że Komisja dostrzega „niepokojące” wydarzenia, które miały ostatnio miejsce na brytyjskim rynku.

„Ochrona dzieci i osób wymagających szczególnego traktowania od zawsze była głównym priorytetem i jesteśmy bardzo świadomi faktu, że ryzyko szkód wynikających z hazardu online wzrosło w wyniku ostatnich wydarzeń” – powiedział McArthur. Wystosował też surowe ostrzeżenie dla operatorów, dodając: „Jeśli zauważymy nieodpowiedzialne zachowanie, natychmiast wkroczymy. Chociaż wiem, że obecny klimat jest niespotykany, operatorzy gier hazardowych muszą przyczyniać się do zapewnienia bezpieczeństwa ludziom ”.

UKGC ostrzegła operatorów, że ochrona konsumentów powinna mieć ogromne znaczenie dla firm posiadających brytyjską licencję. Ponadto Komisja podkreśliła, że operatorzy nie powinni wykorzystywać obecnej sytuacji do celów marketingowych i powinni być „bardzo ostrożni” w kwestii sprzedaży krzyżowej kasyn online graczom posiadającym konta bukmacherskie. Zwróciła też uwagę licencjobiorców, aby upewnili się, że ich partnerzy (afiliaci) „zachowują się odpowiednio” podczas obecnej kryzysowej sytuacji.

Komentarze McArthura i UKGC pojawiają się bowiem europejscy regulatorzy dostrzegli, że marketing w „stylu Covid-19”* jest wykorzystywany w nieetyczny sposób przez firmy afiliacyjne. McArthur ujawnił, że UKGC przygotowuje obecnie ocenę wpływu obecnej sytuacji wpływa na przemysł, w celu przedstawienia mapy drogowej podejścia UKGC do przestrzegania przepisów w czasie kryzysu.

UKGC potwierdziło wzrost liczby kasyn online, pokera, automatów i sportów wirtualnych w wyniku zamknięcia sportu w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

*W zeszłym tygodniu jedna ze stron afiliacyjnych promowała licencjonowanych brytyjskich operatorów, w tym Casiplay jako „kasyno bezpieczne od koronowirusa” w wiadomościach e-mail skierowanych do potencjalnych klientów.

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu