UKGC ostrzega operatorów przed unijną dyrektywą w sprawie prania pieniędzy

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowe wytyczne dla operatorów internetowych w Wielkiej Brytanii wejdą w życie 10 stycznia 2020 roku.

Brytyjska Gambling Commission (UKGC) ostrzegła operatorów w związku z wdrożeniem piątej unijnej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), która wejdzie w życie 10 stycznia 2020 r.

Komisja zapowiedziała, że związku ze wspomnianą dyrektywą ​​opublikuje zaktualizowaną piątą edycję własnego dokumentu dotyczącego zapobiegania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu, który wejdzie w życie natychmiast po publikacji i będzie dotyczył operatorów zakładów internetowych.

UKGC wezwała również operatorów do dokonania przeglądu obowiązujących u nich zasad oceny ryzyka dotyczącego prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, procedur i mechanizmów kontroli, zanim nowe regulacje wejdą w życie.

„Komisja zdaje sobie sprawę, że wdrożenie zmian wymaga czasu i weźmiemy to pod uwagę, ale spodziewamy się, że operatorzy zareagują szybko, zainwestują odpowiednie środki i niezwłocznie wprowadzą niezbędne zmiany”, podkreślili przedstawiciele UKGC w komunikacie przedstawionym opinii publicznej.

Główne zmiany wpływające na operatorów obejmują wymóg zastosowania „odpowiednich środków” zgodnych ze standardami AML przy wprowadzaniu nowych produktów i technologii. Operatorzy muszą także zapewnić szkolenie pracowników w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Dyrektywa nakłada ponadto dodatkowe wymagania na tak zwane środki zwiększonej należytej staranności, dotyczące krajów wysokiego ryzyka i szczególnie dużych transakcji dokonywanych przez graczy oraz każdej transakcji, która „nie ma widocznego celu gospodarczego lub prawnego”.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu