UKGC ostrzega operatorów przed unijną dyrektywą w sprawie prania pieniędzy

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowe wytyczne dla operatorów internetowych w Wielkiej Brytanii wejdą w życie 10 stycznia 2020 roku.

Brytyjska Gambling Commission (UKGC) ostrzegła operatorów w związku z wdrożeniem piątej unijnej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), która wejdzie w życie 10 stycznia 2020 r.

Komisja zapowiedziała, że związku ze wspomnianą dyrektywą ​​opublikuje zaktualizowaną piątą edycję własnego dokumentu dotyczącego zapobiegania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu, który wejdzie w życie natychmiast po publikacji i będzie dotyczył operatorów zakładów internetowych.

UKGC wezwała również operatorów do dokonania przeglądu obowiązujących u nich zasad oceny ryzyka dotyczącego prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, procedur i mechanizmów kontroli, zanim nowe regulacje wejdą w życie.

„Komisja zdaje sobie sprawę, że wdrożenie zmian wymaga czasu i weźmiemy to pod uwagę, ale spodziewamy się, że operatorzy zareagują szybko, zainwestują odpowiednie środki i niezwłocznie wprowadzą niezbędne zmiany”, podkreślili przedstawiciele UKGC w komunikacie przedstawionym opinii publicznej.

Główne zmiany wpływające na operatorów obejmują wymóg zastosowania „odpowiednich środków” zgodnych ze standardami AML przy wprowadzaniu nowych produktów i technologii. Operatorzy muszą także zapewnić szkolenie pracowników w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Dyrektywa nakłada ponadto dodatkowe wymagania na tak zwane środki zwiększonej należytej staranności, dotyczące krajów wysokiego ryzyka i szczególnie dużych transakcji dokonywanych przez graczy oraz każdej transakcji, która „nie ma widocznego celu gospodarczego lub prawnego”.

Zobacz też

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Argentyna. Coraz więcej głosów za regulacją hazardu online w kraju

Podczas ostatnio zorganizowanej przez Argentine State Lottery Association (ALEA) konferencji online, lokalni operatorzy wraz z organami regulacyjnymi debatowali nad

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu